NIEUWE KINDERBOEKEN IN DE WINKEL: Peter Smit. Jan Janse Weltevree; historisch luisterkinderboek (7-12 jaar). Warnsveld, uitg. Audiolect BV, 2007. 17,95. Ook verkrijgbaar voor een MP3-speler. De prijs is dan 14,40. Peter Smit. Mette en de grote brand. Tilburg, uitgeverij Zwijssen, 2007. 10,95. Mette en haar broer Maarten logeren bij hun tante in De Rijp. 's Nachts begint het opeens te stormen. Dan wordt er alarm geslagen: de molen staat in brand. Iedereen vlucht zijn huis uit, maar buiten is het ook niet veilig. Plukken brandende stro vliegen door de lucht. Al snel staat het dorp in lichterlaaie. En dan Eegint de ellende pas goed. Peter Smit kan spannend schrijven. Dit verhaal is een voor kinderen een ideale manier om zich in te beelden hoe mensen vroeger woonden met weinig comfort en dan ook nog enorme risico's hepen. Het is een verhaal dat door een spannende intrige alle goede en kwade kanten van mensen in een rampgebied laat zien. MUSEUM/TENTOONSTELLINGSAGENDA: Tot en met 30 maart Voorbij de herinnering, foto's en prentbriefkaarten. Van 14 tot en met 30 maart Prentbriefkaarten afgetekend door kinderen, (galerij) Van 12 april t/m 30 augustus 75 jaar VW Graft-De Rijp, jubileumtentoonstelling, (galerij) Van 20 april t/m 1 juni Het Gerecht - een expositie van Joyce Ennik (zie artikel). Van 13 april t/m 11 oktober Gevonden Voorwerpen, uit Graft en het Noordeinde, vondsten van amateur archeologen Grafter raadhuis. Een boek waarin zowel midden bouwers als bovenbouwers helemaal kunnen wegkruipen. 53

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 51