HET GERECHT, Een multidisciplinaire tentoonstelling Van 20 april tot 1 juni is in het museum een tentoonstelling met werk van Joyce Ennik te zien. Minstens een keer per jaar wil het museum aandacht besteden aan hedendaagse beeldende kunst. Het multidisciplinaire project heeft als thema Het Gerecht. Dit thema wordt verbeeld met twee gedekte tafels. De ene tafel toont een 'gerecht' in sobere zwarte tinten. Het staat voor het maken van keuzes: het actieve deel van het thema. De andere tafel, rijk gedecoreerd met bloemen en fruit is gedekt met schalen en borden. De uitbundige ornamentiek staat voor het goede resultaat. In beide opstellingen zien we hoofden liggen. Deze hoofden zijn de 'fysieke centra' van de verantwoordelijkheid, de gemaakte keu zes en besluiten. Jarg de Gooijer maakt bij Het Gerecht geluidscollages. Het ge luid wil het contrast van beide opstellin gen versterken. Grafiek, tekeningen en kleine installaties, getoond in vitrines, zullen eveneens onderdeel uitmaken van Het Gerecht. Historische parallel presentatie. Het project heeft verbanden met een bekend thema in de beeldende kunst: hoofden op schotels. Daarbij kan gedacht worden aan het hoofd van Johannes de Doper, van Heer Halewijn, maar ook aan een modernere presentatie: het hoofd van Hitier op een schotel geschilderd door Dali of het hoofd van Fiona Tan (zelfportret in video). Samenwerking onderwijs: het gerecht als educatief thema Het ligt in de bedoeling bij de tentoon stelling een activiteit te ontwikkelen voor de bovenbouw van het basisonder wijs. Bibliofiele uitgave. Bij dit project verschijnt een boek in een oplage van 50 exemplaren. Het boek is qua uiterlijke kenmerken een afgelei de van de ornamentiek van de gerechten. Het geeft de specifieke sfeer van het werk bij deze tentoonstelling weer. Kunsthistorica Sacha Bronwasser schrijft een inleidende tekst. Het boek met 2 prenten is te bestellen bij voorintekening voor het bedrag van 185,- euro tot 18 april 2008. Daarna kost het 210,- euro.( incl. verzendkosten). Bestellingen kunt u doen door het storten van het bedrag op rekeningnum mer 826547931 t.n.v. Joyce Ennik De Rijp. Reservering is op volgorde van bin nenkomst. Er zijn 50 exemplaren be schikbaar. Voor verdere informatie: raadpleeg www.joyce-ennik.nl. 50 Museum Bulletin

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 48