De bedrijfsgebouwen in Grootschermer van de afgelopen 50 jaar. opdracht van cargadoorsbureau Gerlach en RSK. Rond 1970 was Kieft een toon aangevend internationaal transportbe drijf. De cargadoors zorgden voor de la ding en Kieft voor het transport. De chauffeurs waren er trots op bij Kieft te mogen rijden, omdat zij wisten dat zij met moderne vrachtwagens op pad wa ren. Daarnaast leverde de bouw van de Bijlmer veel werk op. Op een zeker mo ment reed Kieft met 7 trekkers en 21 op leggers om alle betonnen bouwelementen te vervoeren die nodig waren voor de bouw van de huizen en de flats. Huibs echtgenote, Janny Kieft (inmiddels 94 jaar oud) was mede een drijvende kracht achter het bedrijf. Zij zat op het kantoor, was van alles op de hoogte en regelde vele zaken. Hoe groot en groots het jubileum ook gevierd werd in 1974 (het hele dorp hing de vlag uit), in 1981 werd het bedrijf be ëindigd. De gezondheid van Huib Kieft ging achteruit, er was geen geschikte opvolger en bovendien was het crisis in het weg vervoer. Daarmee verdween niet alleen een karakteristiek stuk Grootschermer, maar ook een begrip. Personeelsleden in 1974 Het bedrijf van Jannie en Huib Kieft was lang de grootste werkgever van Grootschermer. In 1974 werkten er de volgende personen: De administratie: A. Bakker, J. van der Steen - Smit en A. van Ginkel Chauffeurs: Nic Roelofsen en Piet Kieft uit Grootschermer, Wim Spreeuw kwam uit Purmerend, Jan Duin uit Ilpendam, Henk Dekker uit Alkmaar, Rein v.d. Veen uit Midden-Beemster. Zonder woonplaatsaanduiding: J. Beentjes, J. van Dijk, B. de Boer, G. Smidt, P. Roomer, M. Mars, D. Baas, A. Veld, D. de Waal, H. van Westrienen, D. Nibbering, J. Plas, E. van Dijk, F. van Laarschot, J. Koning, J. Duin en C. Smit. Als monteurs worden vermeld: S. Bakker, G. Lodder en W. Kluft. In het fotoalbum van de familie Kieft wordt ook stilgestaan bij eerder overleden collega's: Berend Noortman, Paul de Blécourt en Wim Schutte. Museum Bulletin 49

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 47