RAADHUISBERICHTEN Een traantje, maar de historie blijft springlevend datum, 21 juni, ook al valt dat op een zaterdag. Definitief bericht in de volgen de Kroniek! De najaarsexcursie zal weer in september plaats vinden, misschien naar een onvolprezen stukje Nederland, namelijk een plaats in Friesland. En tenslotte voor de najaarslezing zijn we bezig Herman Meddens, u welbe kend, te 'strikken'. Voor een enkele uwer zal het mis schien het wegpinken van een traantje betekenen, maar het is zover. 'Een Nieuwe Chronyke' is 'De Kroniek' geworden. En de inhoud ziet er, om de leesbaarheid te vergroten, anders uit. Een druk in twee kolommen. Wat niet verandert is de informatie die u krijgt; het was en blijft historie wat de klok slaat! Contributiebetaling We hebben al behoorlijk wat betalin gen binnen, maar nog niet iedereen heeft betaald. Zou u a.u.b., als u nog niet heeft betaald, dat snel willen doen? Het be spaart ons vreselijk veel energie, zorg en tijd. De Algemene Vergadering De Algemene Vergadering vindt plaats op woensdag 23 april, 20.00 uur, in het Rijper Huis in De Rijp. Noteert u de da tum vast in uw agenda want we hebben Diederik Aten bereid gevonden na de pauze een lezing te houden!! De korte inhoud vind u elders in dit nummer. De stukken voor de Algemene Vergadering vindt u apart bij dit nummer gevoegd. In dit nummer en de volgende Albert van den Berg uit Grootscher mer heeft zich zeer grondig verdiept in de geschiedenis van ons gebied. We zijn heel blij dat hij het resultaat van zijn on derzoekingen aan ons heeft aangeboden. Veel plezier met 'Van dorpen die kwa men en gingen'. Wist u hoeveel bakkers Grootschermer telde? Ja inderdaad heel veel. Het ver haal hierover is van Margreet Hoek. Ver der tilt Diederik Aten een klein tipje op van het raadsel van het horloge van Hendrik van Voorst. In het museum- nieuws het boeiende relaas over de brandweer in De Rijp. Voor het vervolg van Amicitia, de ge heimen van de ABC-hallen (Fred Hoek), de rosmolens van Graft (Leo den Engel se) en een herinnering van Hans Keu- ning aan de Grote Kerk in De Rijp moet u even geduld hebben tot een volgende Kroniek. De Kroniek nummer 3 van dit jaar wordt een speciale uitgave gewijd aan 375-jaar Schermer. Een en ander moet voldoende zijn om in uw kennissenkring en bij uw buren nog eens te wijzen op onze vereniging!!!! Dick Mantel Excursies en lezingen De lezing op de Algemene Vergadering is al even genoemd. Komt allen!!! De zomer avondwandeling vindt waarschijnlijk in Monnickendam- plaats. Op de gewone

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 3