JAARVERSLAG 2007 VAN DE FOTO-EN ARCHIEFAFDELING De archiefafdeling. In het jaar 2007 was de aandacht heel sterk gericht ge weest op de Grafter zerkenvloer en op de feestelijke opening van de gerestaureer de vloer. Daarna manifesteerde zich de zomer met vele feestelijkheden en gevoe lens van zorgeloosheid. Wel hebben we iedere dinsdagmorgen de nieuwe en lo pende zaken behartigd die zich op het raadhuis voordeden. In de tweede helft van het jaar hebben we ons vooral bezig gehouden met enkele grote archieven welke in 2006 en 2007 zijn geschonken. De fotoafdeling heeft zich naast de ge wone verwerking van nieuwe aanwin sten vooral bezig gehouden met de grote foto-tentoonstelling in het museum on der de titel 'Voorbij de herinnering- Oude foto's en prentbiefkaarten'. Getoond wor den aanwinsten ui de afgelopen tien jaar van Oudheidkundige Vereniging en Museum In 't Houten Huis. Deze ten toonstelling wordt heel goed bezocht en zéér gewaardeerd. De opening werd ver richt door museumconsulent Rik Doorn- berg in aanwezigheid van ongeveer zes tig genodigden. De tentoonstelling is ge realiseerd door Leo den Engelse, beheer der van de foto-afdeling van de OHV, en Jan Kaptein. Bij de voorbereiding en in richting werkten mee Wilma den Engelse, Jenny Mulder, Atie Mulder, Jaap Feenstra en Els Nooij. De tentoonstelling is nog te zien tot 30 maart, iedere zondag van 1 tot 5. Aanwinsten in 2007 - Van mevrouw Aletta van Tankeren het ontwerp voor een affiche van de Atelierroute in Graft en De Rijp in 1991 en de beschrijving van de vaar tocht, alsmede affiches van tentoon stellingen in het museum, kranten knipsels van de omgeving en Kunst op Kamers. - Van Fred Hoek een kalenderblad 2002 met een afbeedling van een schilderij van zondagsschilder Fred Breebaart waarin bouwkundige elementen van De Rijp zijn verwerkt. - Van mevrouw Kuys te Schermerhorn het complete archief van de Vereni ging 'Het Witte Kruis' Schermerhorn en Mijzen, later 'Het Groene Kruis' te Schermerhorn. - Mevrouw Coba van Veen-de Jongh schonk een serie foto's betreffende de familie Hottentot en de slagerij van Hottentot op de Lievelandsbuurt in de Rijp. - Van de heer C. Hop te Stompetoren: Dia's van de jaren '60 van de Schermer en zijn dorpen, een kasboek van Leesgezelschap Stompetoren, een kasboek Floralia en stukken betreffen de het Jeugdhuis van de Hervormde Gemeente te Noord-Schermer. - Van mevrouw M. Raar-Wuis te Heiloo een lijst van de belangrijkste bewoners omstreeks 1915 in de Rijp, een foto van het raadhuis van De Rijp en een foto (repro) van café en uitspanning Klaterbuurt. 38

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 36