heeft geen opvolger en in 1893 wordt de zaak verkocht. Hij laat dan op de Kop- dammerdijk, nr. 18, een boerderij bou wen (later Jacob Hoek). Zijn zwager Cor- nelis de Boer laat 10 jaar daarna Kop- dammerdijk B 17 bouwen, (later gebroe ders Buis, Kees van Ginkel en nu net ge sloopt) maar misschien over de Menning- weer later wat meer. Terug naar de bakkerij. Cornelis Edel koopt de bakkerij met huis, schuur, stal en erf. Cornelis was geen onbekende, hij was gehuwd met Maartje, dochter van Pieter en Hendrika. Cornelis was liever boer dan bakker en verkocht het door aan Willem Zee. Willem (1868-1932) kwam uit Venhuizen en trouwde met Cornelia Bakker uit Oosthuizen. Via Koedijk kwamen zij in 1902 naar Groot schermer. In 1913 wordt Koen Molenaar de nieuwe eigenaar, met Willem Edel, broodbakker uit Mijdrecht, als mede eigenaar. Koen Molenaar, broodbakker en caféhouder, was van Nieuwe Niedorp afkomstig. Na zijn scheiding hertrouwde hij op Grootschermer met Trijntje Singer uit Winkel. In 1931 wordt Jacob Jonker, geboren in Akersloot en gehuwd met Trijntje Voerman, er bakker. Om het in 1949 te verkopen aan Willem Adrianus Klok met als mede-eigenaar Pieter Klok, bakker. Vanaf 1961 staat het alleen op naam van Pieter Klok. Met Jan Wiedijk als bakkersknecht waren ze een ver trouwd gezicht op dorp. Tot 1975. Dan wordt alles verkocht en is de laatste bak kerij gesloten. M. Hoek Uit: kadaster, notarieel Zuid- en Noordschermer, gemeentearchief Zuid- en Noordschermer, DTB en BS Zuid- en Noordschermer. Het Noordeinde voor 1938. Rechts de bakkerij. 31

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2008 | | pagina 29