Gelukkig had ik vanuit het café in Driehuizen (De Vriendschap) naar huis gebeld waar ik zat en konden mijn broers mij ophalen. Het werk op de akker was mooi, maar ook zwaar. Ook al besefte je dat toen nog niet omdat je jong was. Je moet je wel bedenken, dat je van maandag tot zaterdag van 6 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds in touw bent. Later mochten we op de zaterdag om 12 uur stoppen, al was dit wel afhankelijk van het werk. In deze periode ligt wel de grondslag voor de liefde van het ambacht, de schuitjes, de akkers en het hele tuinbouwdorp dat Sint Pancras toen was. Dit kenmerkt mij als mensenman en zie je terug in mijn verdere leven: Ik ben tevreden met mijn directe omgeving en weet kleine hobbels diplomatiek op te lossen. Intussen heeft vader een bungalow laten bouwen op een stuk grond dat hij voor zichzelf had bedacht: alles begane grond, dus makkelijk voor zijn vrouw. Zijn eigen huis werd de domicilie van mij. Dat kwam goed uit, want ik had in 1971 verkering gekregen met Marijke Biersteker, dochter van Piet Biersteker en Marij Vlaming van de Bovenweg naast Jan Volkers. Wij trouwden in 1976 en wonen sindsdien op de Benedenweg nr. 35. Het familiebedrijf Nieuwland heeft door hun enorme inzet alle obstakels weten te overwinnen en door hun gevarieerde aanbod in producten weten zij hun bedrijf onder alle omstandigheden winstgevend te houden. Het is wel goed om te weten dat vader het niet altijd eens is met de vooruitgang in techniek, want de telefoon van mij: "Is die wel nodig"? Maar goed, met de Opel Blitz naar de Wieringermeer of met zijn allen naar de Woudmeer. Op zaterdagochtend in de winter vroeg de tulpen snijden om ze op tijd bij Krijgsman (bloemist in Alkmaar) af te leveren. Het melken van de koeien op toerbeurt in het weekend, wat zonder morren wordt uitgevoerd. De gebroeders Nieuwland gaan gewoon door met hun taken. Maarten en Arte met Jan Visser en Nico Vader als aangevers.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 98