I HmO Dit was in de eerste jaren na 1970 bepalend voor zijn bedrijf. Omdat hij niet op 1 paard wilde wedden werd het assortiment uitgebreid met koolzaad en koolplanten, aardappelen en ook witlof. Het bedrijf groeide en er kwamen koeien en kassen (om lulpen en narcissen in te trekken). Zo had je naast een teelt het hele jaar door werk. Ikzelf heb een prachtige lijd doorgemaakt, vanaf de lagere school tot en met de Landbouwschool in 1968. Mijn kameraden waren Kees en Ruud Groenenboom, die samen met hun vader (als wachtcommandant van de politie), en zijn gezin uit Limmen, aan het Kerkplein kwamen wonen. Slootje springen en later samen uitgaan op de Kreidler naar Bergen. Na mijn diploma kon ik naar de middelbare school, maar werd door mijn vader gevraagd om deel uit te maken van de firma. Dat heb ik gedaan. Het was wel even wennen met de oudere broers. s'Morgens werden er afspraken gemaakt wat wij die dag zouden uitvoeren, waarna vader een knikje gaf om aan te geven dat hij het er mee eens was. Hij hield de controle! We hebben altijd met heel veel plezier samengewerkt, maar ook veel lol gehad. Daarnaast maakten we schaatstochten. Ik mocht mee met de oudere broers, die samen met vrienden poldertochten maakten. Dat waren o.a. Wilhem, Arie, Jaap, Jan Vos, Piet Booij, Frans Sijswerda. Je moest de tochten wel in je eigen tijd maken, want het melken moest natuurlijk doorgaan. Zo hebben we een prachtige tocht in Schermerhorn gemaakt, met z'n allen in de auto erop af. Bij het café de schaatsen onderbinden en gaan met die banaan. Omdat de groep soms wat harder ging bleef ik mijn eigen tempo rijden. Toen de groep besloot om naar huis te gaan, maakte ik nog een rondje. Eenmaal thuis hadden zij pas in de gaten dat ik niet mee was. De Geest waarop vader Gerbrand aan het werk.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 97