Haar ouders werden op 5 november 1942 in Amsterdam gewaarschuwd door een politieman en doken daarop ook zelf onder. Tussen 6 november 1942 en 5 mei 1945 verborgen ze zich op verschil lende adressen in Dordrecht. Kort na de bevrijding ver- telde een koerierster dat hun dochter in Wormerveer was. Haar ouders zagen haar terug op Plein 13. Mirjam: "Ze hebben hun hele familie verloren. De enige die is teruggekomen is de broer van mijn moeder, Heinz Wolf, een tandarts uit Amsterdam." De Spalters waren niet alleen hun familie, maar ook al hun bezittingen kwijt. Vervolg Na een jaar kwamen Georges en Lotte ook naar Wormerveer. Er werden nog twee kinderen geboren. Henriette Gertrud Delphine (Rita) (16-8-1946) en Jaakov Avraham ('Jack', 'Jacob') (3-8-1948). Georges Spalter begon in Dordrecht een kuiperij, maar kon in 1951 dankzij de contacten van Arie Barendregt, het houtverwerkingsbedrijf Kaper aan het Krommenieërpad in Wormerveer overnemen. Het gezin verhuisde eerst naar Heiloo en vervolgens naar Wormerveer. Mirjam trouwde in juli 1962 met Edmond Allouch en emigreerde rond 1965 naar Israël. Van haar belevenissen daar deed zij verslag in dagblad De Typhoon. Jack Spalter werd mede-eigenaar van drukkerij Equipage in Assendelft. Bij het overlijden van Albertha Barendregt, in februari 1965, schreef dagblad De Typhoon: "Als 'Tante Bet' heeft zij veel landgenoten geholpen, om aan de wrede bezettings- greep te ontkomen." ,1. Echtpaar Heinis-Wiedijk met Mirjam 93

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 92