Er zijn verschillende werkgroepen actief in het Nobelhof. Internet is nog niet up te date: de eigen aansluiting via Ziggo laat op zich wachten. De buitenboel moet nog opgeknapt worden. Hopelijk is dit voorjaar alles klaar. Bram Kout merkt op dat het buitengebeuren een probleem is i.v.m. de oude erfgrens: De familie Oliemans heeft recht op een gedeelte van de grond, die zij al jaren in gebruik hebben. Het gedeelte tussen de oorspronkelijke oude erfgrens van de familie Oliemans en Nobelhof 1 wordt nu in tweeën gedeeld. Rob Logger financiert alles, maar er moeten nog concrete afspraken gemaakt worden. 6. Financieel verslag door de penningmeester. Omdat de HVSP de ANBI-status heeft (algemeen nut beogende instelling) moeten het beleidsplan, de statuten en de jaarcijfers op de website staan. Het jaar 2017 is positief afgesloten. De opbrengsten zijn gelijk gebleven. Het drukwerk van de Klin is duurder geworden i.v.m. verhoging van het btw tarief. De huur, energie en verzekeringen moeten betaald worden. Er is een bedrag besteed aan de onofficiële opening voor sponsoren. De aankleding van het pand heeft 12.000,- gekost. Sponsorgelden en legaat bedroegen 8300. De rest is door de vereniging bekostigd. Er is 4900 aan inrichting besteed. Hiervoor is o.a. de donatie van 4.500,- van Westflinge gebruikt. Frank de Koning heeft een groot gedeelte van het schilderwerk gesponsord. In 2018 krijgt de vereniging weer subsidie van de gemeente Langedijk. De koektrommels zijn afgeschreven. De aanwezige leden mogen een trommeltje meenemen. Het Jeugdfonds heeft 475 geschonken om de jeugd meer bij de historie van Sint Pancras te betrekken. Hiervan is 180 gebruikt. Het bestuur zal zich beraden over de besteding van het resterende bedrag. Bram Kout geeft voorlichting op de scholen over de fusillade op 15 april 1945 en stelt voor een remake te maken van de cd's van Anton Bal.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 8