Jaap lanceerde dit idee tijdens een koppiestik. Hij was zelf al aandeelhouder. Met het bij Jaap verdiende geld ben ik toen aandeelhouder geworden. De demonstratie van Jaap gaf de doorslag. Hij demonstreerde het principe door een blik te verhitten en vervolgens onder de koude kraan te houden. De kracht van uitzettende en krimpende lucht werd duidelijk toen het blik volledig begon te vervormen en in te deuken. Ik heb jaren lang de verslagen over de ontwikkelingen en vorderingen ontvangen. Helaas is het nooit tot volledig productieschaal ontwikkeld. Kleine investeerders genoeg, maar de grote energie bedrijven hebben de ontwikkeling gefrustreerd. Wel mijn geld terug gehad. Paula en Jolanda van Galen. Adres voor een kaartje: Jaap Koedijk Nieuwe Varne Woonzorgcomplex Gaanderij 29, 1852 RV Heiloo Over Jaap zijn zoveel dingen te vertellen. Ik ken hem al meer dan 40 jaar. Paula mijn zus, en ik hebben voor hem gewerkt. Zowel op de akker als in de huishouding. Jaap was een heel goeie en leuke baas. Hij had ook altijd veel jonge mensen om zich heen. Het was er altijd gezellig. En samen werd er veel gezwommen. Dagje Geestmerambacht, dagje aan zee en naar zwembad de Hoornse Vaart. Altijd leuk zo met z'n allen. Ook al werkten wij daar allang niet meer. toch gingen wij nog regelmatig langs voor een bakkie. Jaap is van onze baas onze vriend geworden. Paula en ik hebben hem thuis verzorgd voordat hij uit huis geplaatst werd. Eerst naar het Lauwershof en nu Nieuwe Varne in Heiloo. Wij bezoeken hem nog steeds. Wij zouden het leuk vinden als jullie over Jaap schrijven en er ook zijn adres bij zetten zodat mensen een kaartje kunnen sturen. Jaap gezellig met elkaar in de kamer.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 85