AGRIA-2 Dat de Agria multifunctioneel was, stond bekend. Hij was echter niet makkelijk handelbaar er zeker niet snel. In de hoogste versnelling makkelijk op de fiets bij te houden. Jaap had uitgevonden dat er een verborgen overdrive versnelling op zat. Die was niet bereikbaar door de ontbrekende uitsparing in de versnel lingsplaat. De schakelmogelijkheden hielden op bij 5 versnellingen. Jaap zou Jaap niet zijn een poging te doen deze technische belemmering te omzeilen. Het heeft wat werk gekost, maar eindelijk had hij succes. Hij kon de schakelpook in de overdrive zetten. Om het geheel nog meer snelheid te geven, monteerde hij extra grote wielen. Het resultaat was opzienbarend. We zijn meerdere keren op pad geweest met deze zwaar opgevoerde Agria. Jaap op de bok en wij in een ongeveerde open kar daaraan vastge haakt. Het ding ging ongeëvenaard hard. Jaap was de enige die dit mocht doen, omdat ook al bij de lagere snelheid de agria niet eenvoudig handelbaar was. Nooit iets gebeurd. MACOL PRESSOR Jaap was van de uitvindingen. Zo had Rob op school als project een speciaal design aardappel rooimachine gemaakt naar inzicht van Jaap. Aardappels gepoot in een ver hoogd bed en de rooimachine achter de Agria en schudden maar. Om zijn krullenbol in vorm te houden smeerde Jaap, naar eigen zeggen, eerst verlopen olie in zijn haar om het vervolgens uit te wassen met Biotex. Een ander hoogtepunt was de uitvinding van een ingenieur die door een proces van verwarmen en koelen energie kon opwekken. Dit was nog op kleine schaal en werd de Macol Pressor genoemd. Om dit op grote schaal een succes te maken was er geld nodig. Als je wat zag in het idee kon je een aandeel kopen voor 100 gulden. Werd het geen succes dan kreeg je je geld terug. Jaap met zijn Agria.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 84