Nog een paar herinneringen: als je de hele dag bonen had geplukt, dan was je het om een vier uur wel eens zat. Maar je moest wei door tot half zes. Wat was je dan blij dat je met de motor naar de veiling in Broek kon. Kisten met bonen en daar aangekomen uitladen en het briefje halen wat de eerder geplukte bonen hadden opgebracht. Vaak mocht ik dat doen samen met Tinus- Jan Kooij. Die wist goed de weg naar de veiling. Tinus- Jan had ontzettend veel plezier om de boeken van Asterix en Obelix. De eersten waren toen net uit. Wat was dat leuk. Ik denk nog wel eens aan die mooie momenten terug. Erg voor zijn familie dat hij zo jong is overleden. Ik bewaar aan hem goede herinneringen. Jetty Spaan was er toen ook. En niet te vergeten de familie Rosing. Later kwamen anderen zoals Frits Manck. Het was toen de tijd van langharig, werkschuw tuig. Frits had toen lang haar en een baard. Hij kreeg verkering met de dochter van de burgemeester. Dat was me wat. Toen kwamen termen in zwang als "bonitis accutus" en "de eeuwige bonenvelden". Hoe zou het zijn met Kees Wolzak, Klaas Feenstra, Lieuwe, Kees en veel anderen? Ook later kwamen Dries en Henk Stins. Van Bor weet ik het. Nog een herinnering die ik nooit vergeet. Naarmate je ouder werd, vertrouwde Jaap je bepaalde zaken toe. Zo gingen we een keer op een middag met de schuit naar de West. De Agria op de beun. Eenmaal daar aangeko men, moest ik van Jaap een grote akker frezen. Hij ging weer terug naar de bonenplukkers en ik moest de hele middag die akker frezen. Dat hij mij dat toevertrouwde, dat vond ik geweldig. Zo was je de hele middag bezig in het wijde veld. Nergens iemand te zien. Het was een van de mooiste middagen van mijn leven. En wat te denken van de personeelsuitjes? Naar Bergen aan Zee met elkaar, heerlijk aan het strand. Vaak 's avonds naar het zwembad met een club of zwemmen bij de spoorbrug. Ik heb niet in Sint Pancras op school gezeten, maar je werd zonder probleem opgenomen. Ook ben ik een paar keer met Jaap mee geweest naar het zwembad in Den Helder. Marius Verkroost was daar toen directeur, een vriend van Jaap. Erg leuk. Herman aan het roer.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 77