Herinneringen van Herman Molenaar Dankzij de gastvrijheid van mijn oma-mevrouw N.Kroonenburg Duif kon ik elke vakantie in Sint Pancras logeren. Het was altijd goed bij oma en nooit te veel. Oma vond het gezellig en hoorde mij altijd weg lopen op mijn klompen als ik naar Jaap ging. Door mijn neef Jaap Kroonenburg, die toen al bij Jaap werkte, kwam ik bij de familie Koedijk terecht. Ik was toen veertien jaar oud. Tot mijn vijf en twintigste zou ik in de verschillende vakanties bij Jaap blijven werken. En het was altijd goed en gezellig. Hoe was het toen ik op mijn 14e jaar binnenkwam? Vader Piet was behoorlijk op leeftijd, maar ging af en toe nog mee naar de akker. Moeder Trijn zat verlamd door de Parkinson in een stoel, met liefde en toewijding door Alie verzorgd. Ik zie Alie nog zo binnenkomen met de koffie, altijd druk bezig, ieder en alles te verzorgen. Maar wat hebben we met elkaar gelachten als we om negen uur voor "koppies" tijd binnen kwamen. Ik heb letterlijk over de grond gerold van het lachen. Bonen plukken dat deed je die eerste jaren. Alie voor Bovenweg 17. Van mijn eerste geld keek ik in een gids van Piet die boven zijn kamer had en daar werkte. Die kon heel goed tekenen. Het werd een transistorradio van 35 gulden. Ik weet nog de prijs. En dit was het begin van vele jaren werken bij Jaap. Je kwam om te werken, maar ook om de gezellige sfeer! Die maakte dat je altijd weer terugkwam. Later leerde je meer werkzaamheden: aardappels rooien, planten zetten, gladiolen plukken, schoffelen, dwars hakken. En later kool snijden. Jaap had altijd het geduld om het je te leren en zat nooit te vitten als je eens verkeerd sneed. Verder zaten we in de wintertijd in de boet. Bollen pellen. Jaap had een hele handel in bollen. Dat was ook tegelijk zijn hobby. Buurman Balder kwam weieens een praatje maken. Baldur von Schirach noemde Jaap hem. Zijn akker stond altijd vol onkruid. Maar buurman had er nog plezier in. 77

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 76