Herinneringen van Frits Manck (Munk) Het was 1969 - In augustus vond in de staat New York in de Verenigde Staten het legendarische popfestival Woodstock plaats. - John en Yoko kwamen niet meer uit bed in het Amsterdamse Hilton-hotel. - De BTW werd ingevoerd. - Op 21 juli zet de Amerikaanse astronaut Neil Armstrong als eerste mens een voet op de maan. - Het kabinet De Jong van KVP, ARP, CHU en WD regeerde met straffe hand, ondanks het onwillige, langharige werkschuwe tuig. - In Tsjechoslowakije steekt Jan Palach zichzelf in brand als protest tegen het terugdraaien door de Sovjet-Unie van hervormingen die waren ingevoerd na de 'Praagse Lente'. - In Amsterdam werd het Maagdenhuis door studenten bezet. - En natuurlijk waren er overal kabouters en provo's. - Sint Pancras was nog een zelfstandige gemeente met alle voorzieningen. - De verkaveling was nog niet begonnen In Amsterdam, vier hoog achter, had ik een klein kamertje, waar het vooral zomers niet uit te houden was. Ik was toe aan een beetje meer ruimte en lucht, iets in de geest van "terug naar de natuur". Via via, wist ik dat er iets boven Alkmaar een dorpje in redelijk ongerepte staat lag, Sint Pancras geheten. En daar was bij sommige tuinders voor een simpele student wel wat te doen. Maar ja, elke dag op en neer met de tram/trein/bus was ook geen optie, dus mijn eerste zorg was de huisvesting. In een onbewaakt moment schreef ik Jaap Koedijk een brief met de vraag of hij mij kon gebruiken en, zo ja, of er ergens een droog plekje om te slapen geregeld kon worden. Dat was het begin van een interessante briefwisseling. Ziehier een uittreksel van de brieven die ik terugkreeg van Jaap:

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 72