vader overnam; hoewel, hij had ook veel belangstelling voor motoren en de techniek die daarbij komt kijken. Jaap begon andere producten te telen, zoals augurken, slabonen, gladiolen en bloembollen. En hij vond het prachtig als er jonge mensen bij hem op de akker kwamen helpen. Voor de Hervormde Kerk dook hij in het jeugdwerk, nam zijn plukkers mee naar de zondagsdienst en was medeorganisator van jeugdweekenden in Schoort Daarnaast zat hij op Russische les en was fanatiek bezig met het veredelen van bloem bollen; de bijzondere soorten die hij ontwikkelde, waren heinde en ver bekend, zelfs uit Rusland kwamen de bestellingen.... Toen de verkaveling kwam en het land achter Bovenweg 17 bestemd werd voor woning bouw, zette Jaap het bedrijf voort op het land bij de Twuyvermolen, waar hij een nieuwe boet liet bouwen. Want product moest er zijn! Er was voor Jaap ook voldoende belangstelling van het vrouwvolk, maar tot vastigheid is het nooit gekomen: hij was altijd een beetje benauwd dat hij ze niet kon (onderhouden. Bovenweg 17 bleef het huisje van zoete inval, broer en zussen gingen weliswaar op zichzelf wonen, maar de toeloop van (ex-) bonenplukkers bleef. En na al die jaren wordt het tijd eens wat verhalen uit die tijd op te rakelen. Herinneringen van Rob Groen (Bor) "In Siddeburen woont een bok" Dit is de aanhef van de vele rijmen die ik bij het werken bij Jaap op het land geleerd heb.Werken bij Jaap deed je niet alleen voor het geld, maar ook voor de gezelligheid. Bij Jaap beleefde je iedere keer weer iets nieuws en je leerde steeds weer. Zo had Jaap een enkel rijïge lichter bedacht welke ik voor hem maakte deels op de ambachtsschool. Het apparaat werd zo zwaar dat het achter de Agria voortgetrokken vrijwel onmiddellijk onder de grond verdween, en na wat sleutel en stelwerk sneed het mes de bollen dwars doormidden. Het resultaat was dat de bollen er gewoon weer uitgeploegd werden zoals daarvoor. St. Pancras zat pas aan het eind van de verkaveling en wij konden als laatste met de motorschuit de producten naar de veiling brengen. Jaap bouwde in die tijd vooral bonen op "de eeuwige bonenvelden". Een gedeelte werd naar de neerzet gebracht en er ging een gedeelte naar Rustenburg de groentehandelaar. Hiervan werden onze lonen betaald, zo ging dat in die tijd.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 70