Wat is je mooiste herinnering aan ons dorp Sint Pancras? Ik heb een ontzettende mooie jeugd in Sint Pancras gehad. De tijd op de Paus Johannesschool was erg leuk, ik heb nog steeds contact met vriendinnen van die tijd. Ik zat op handbal bij Vrone en vond dat ook een geweldige tijd. Het kamperen bij de Bever was ook een van mijn mooiste herinneringen. Mijn eerste baantje was bij de Vivo en daarna bij Loko. Ik heb eigenlijk alleen maar goeie herinneringen aan Sint Pancras. Wat was de reden voor emigratie? Ik kreeg al heel jong verkering met Arnt. En na een paar maanden vroeg hij of ik ook naar Canada wilde verhuizen in de toekomst. Voor hem was het een droom die hij al van jongs af aan had. Zijn oom en tante zijn met hun gezin geëmigreerd naar Canada. Op het moment dat Arnt vroeg of ik dat wilde, dacht ik dat emigreren nooit iets voor mij zou zijn. Ik kon niet zonder mijn vrienden en familie en ik dacht dat mijn Engels een struikel punt zou zijn omdat het niet mijn sterkste vak was. En hoe kan ik daar gelukkig worden als ik de taal niet goed beheers? Jaren later toen we inmiddels getrouwd waren en ons eigen gezinnetje hadden, keken we een televisie show op Discovery over het bouwen van een ijshotel in Zweden. Arnt vertelde mij dat het hem zo gaaf leek om aan dat project te werken voor een jaar. Waarop ik heel spontaan reageerde: Dan doen we dat toch!!." Arnt was ontzettend verbaasd van mijn reactie, en vroeg of ik dat meende. Mijn antwoord was: Ja, wat kan ons gebeuren, we verhuren ons huis voor een jaar, dat is toch een geweldige uitdaging!!". Waarop Arnt reageerde: maar als je dit wil, wil je dan in plaats van naar Zweden een jaar naar Canada? Waarop ik antwoordde, "O ja daar kunnen we ook voor een jaar naar toe." Zo is ons avontuur begonnen! Het duurde 3 jaar voordat alle papieren rond waren en we het avontuur aan gingen. Na een jaar in Canada, hebben we samen met de kinderen besloten dat ons avontuur nog zeker niet over was. Iedereen voelt zich thuis in Prince George en we hopen hier nog lang te wonen! Volg je het nieuws en de geschiedenis van het dorp? Jazeker, ik volg op facebook "Je bent Sint-Pancrasser als je...." En ik word goed op de hoogte gehouden door mijn ouders, Jan en Elja Steltenpool, wekelijks skypenü Mijn vader zit ook bij de Historische Vereniging van Sint Pancras, dus daar worden we ook mee op de hoogte gehouden.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 64