"Na de eerder uitgevoerde verbouwingen zal er nu niet veel meer veranderen", zegt de inmiddels 55-jarige Gerard. Ook in de Readshop is merkbaar, dat er meer en meer on-line wordt gekocht. "Het zou dan ook zomaar zo kunnen zijn, dat er in de toe komst alleen nog maar een supermarkt als winkel in het centrum van ons dorp staat", aldus Gerard. Voorlopig zullen wij echter terecht kunnen bij de klantvriende lijke medewerkers voor onze ansichtkaarten, boeken, tijdschriften, kranten, lekkere luchtjes, tandenragers, sokken, paracetamol, dropjes enz. enz.... Een fijne gedachte. Tijdpad bewoning 1903 - Hendrik Toepoel uit Bergen, van beroep slager/koopman en rijk geworden door beleggingen, vraagt een bouwvergunning aan voor de bouw van woonhuis annex slachterij. 1904 - Het huis en de slachterij worden gebouwd op de plek waar nu Bovenweg 71 is gevestigd. NB. De huidige Bovenweg was toentertijd de belangrijkste doorgaande verbinding tussen Alkmaar en Langedijk. Logisch dat daar de eerste woonhuizen werden gebouwd. 1908 - Het pand ging in eigendom over naar Pieter Toepoel. Ook beheerde hij daar een slachterij/vleeshouwerij. Aan de achterzijde van het pand lag bouwland. In dit geval beplant met fruitbomen en heesters. Er was sprake van "magere" grond evenals dat dat het geval was tussen de huidige Boven- en Benedenweg, de z.g. geestgrond. 1914 - Huis en slachterij gaan over in eigendom van Hubertus Johannes Jacobi, kantoorbediende in Bergen. Deze had het pand inmiddels overgenomen van Pieter Toepoel. 1919 - Inmiddels is het eigendom overgegaan naar Lambert Dop uit Bergen en is er volgens de gegevens van het Regionaal Archief sprake van verhuur of koop aan de slager Jan Dirkszoon, tevens landbouwer. 1919-1920 - De familie Pieter Jan Kloosterboer, die een slagerij hadden aan de Benedenweg (nu nr.57) en failliet was gegaan, werden korte tijd huurders, maar vertrokken al gauw naar Wolfheze. NB. 1920. Het pand aan de Benedenweg werd gekocht door Herman Ploeg uit Broek op Langedijk. Kleinzoon Nico Ploeg zal over het wel en wee van de familie een artikel schrijven voor De Klin.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 60