Wie is Gerard Soorsma? In het jaar 2002 vond het eerste gesprek plaats tussen de heren Ruud Middelburg en Gerard Soorsma over een mogelijke overname. De gesprekken verliepen kennelijk naar wens, want in datzelfde jaar werd de overname bekrachtigd. Wèl werd bedongen dat het postagentschap ook moest worden overgenomen. Onder de naam Readshop werd de zaak van de familie Middelburg, uitgebreid met een drogisterij-afdeling, een waar trefpunt in het dorp. In 2003 werd de aanbouw verbouwd en ging de drogisterij van de Benedenweg naar de Bovenweg. Gerard is geboren op 11 juli 1963 in het Limburgse Brunssum. Zijn ouders waren voordien woonachtig in Holwerd. Daar was n.l. zijn moeder geboren. Door gebrek aan werk aldaar, een ook nu nog bekend verschijnsel in deze streek, verhuisden de heer en mevrouw Soorsma naar Limburg. In de mijnen was nog voldoende werkaanbod. Bovendien waren de grootvader en de vader van Gerard vele jaren als mijnwerker werkzaam geweest om de kost te verdienen. In 1950 trouwden de ouders van Gerard. Hij groeide op als jongste in een gezin met zes kinderen. Gerard was nog maar één jaar oud toen zijn ouders naar Alkmaar en later naar Oudorp zijn verhuisd. Dit als gevolg van de sluiting van de mijnen. Gerard bracht zijn kleuter- en lagere schoolperiode zowel in Alkmaar als in Oudorp door. Daarna volgde hij de opleiding op de school voor levensmiddelentechnologie. Dirk Rempt was de toenmalige directeur en Joz van Aarle uit Sint Pancras! een van zijn leerkrachten. Dorpsgenoot Frank de Koning, van het gelijknamige schildersbedrijf, was één van zijn klasgenoten. Gerard volgde de opleiding van kaasmaker en is werkzaam geweest bij de Melco in Heiloo en in de kaasfabriek in de Beemster. Het werk beviel hem echter niet en nadat hij bij de geneeskundige dienst zijn dienstplicht had vervuld, ging hij werken in een dropjesfabriek. Vandaar dat tot op de dag van vandaag er dropjes voor de klanten op de toonbank staan. Een vaak welkome verwennerij!!! Inmiddels stapte Gerard over naar VSM, waar hij zich bezighield met het werken met vloeistoffen, zoals het maken van nisyleen. Dat heeft er weer toe geleid dat deze drukke baas de opleiding tot drogist is gaan volgen. De volgende stap als gevolg van deze opleiding was een baan bij de landelijke drogisterijketen De Tuinen. Dat heeft 3 jaar geduurd. ReADSHOP - DROGISTERIJ SOORSMA

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 57