Als woonbestemming kon het gezin uiteindelijk het huis van Jacob Kriek aan de Bovenweg gebruiken (nu nr. 105). Na een verbouwing werd daar de kapperszaak van dhr.Möls gevestigd. Velen van ons zullen zich die periode ongetwijfeld nog kunnen herinneren. Voordat dhr. Möls uit de aanbouw van pand Bovenweg 71 was vertrokken heeft de aanbouw gediend als groentezaak van Pieter Volkers, een broer van Siem Volkers, de opa van Jan Volkers. Jan runt alweer vele jaren de groentezaak naast de Deka! In 1948 kwam de woning en de naast gelegen bedrijfsruimte in handen van Cor Middelburg. Boek- en kantoorboekhandel Middelburg In De Klin nr.20 staat een uitgebreid verhaal over de familie C. Middelburg, geschreven door de zoon Rein J. Middelburg, helaas overleden in 2008. Het artikel vertelt veel over de levens loop van Cor Middelburg (1908-1987) en over zijn vrouw Hiltje Waterdrinker (1910-1993), beiden geboren in Sijbe- karspel. Zij trouwden op 19 maart 1933. Zij startten een pluimveehouderij aan de Achterweg op nr. 157. Een huis, karakteristiek in haar soort, op wellicht een van de hoogste punten in ons dorp. In 1935 werd dhr. Middelburg getroffen door tbc, waarvan hij pas na 18 maanden genezen was. Zwaar lichamelijk werk zat er niet meer in. Op basis van eerdere ervaringen in drukkerij Bouwman te Hoorn bood hij aldaar zijn diensten aan als drukwerkagent en boekbinder. Daarnaast begon hij in de oorlogsjaren met de verkoop van allerlei soorten papieren verpakkingswaren. Het werd "Papierhandel Middelburg", later "Middelburg Verpakking". Zo ontstond o.a. sigarettenpapierfabricaat "Middelburg". Op het terrein van de voormalige kippenstallen verbouwde hij tabak. Als er door de Duitsers razzia's waren, verstopten de jonge mannen uit het dorp zich hier. Na de oorlog werd dit terrein een flinke fruitboomgaard. Achterweg 157. 55

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 54