In Sint Pancras leerde Klazien (onderduiker) Nico Visser kennen. Zij werden verliefd op elkaar en zijn getrouwd. Velen onder ons zullen zich Nico Visser nog herinneren als de inspecteur van de dierenbescherming. Wij gaan weer terug naar de foto, waarop het pand Bovenweg 71 staat afgebeeld.Pieter Jacobus Klooster boer en zijn vrouw Klaasje Bak hadden een slagerij aan de Benedenweg, nu nr. 57 tegenover het Daalmeerpad. Later slagerij Ploeg. De zaak liep niet goed en werd failliet verklaard in 1921. Zij verhuisden daarna naar Wolfheze waar zij een nieuw bestaan opbouwden. Zoon Dirk Kloosterboer trouwde met Jo Glas. Zij vertrokken naar Rotterdam, waar Dirk ging werken bij de gemeente. Daar werd Klazien geboren. Het echtpaar Klazien en Nico Visser ging na hun huwelijk wonen aan de Bovenweg, nu nr. 162. Dhr. Visser is overleden in 2011. Klazien, inmiddels 95 jaar oud, woont momenteel in de Rekerheem. Mijn bezoekjes aan haar waren altijd gezellig, onderhoudend en... leerzaam! A. Möls In de periode 1947-1948 werd de aanbouw gebruikt door kapper Abraham Möls. Als gevolg van het bombardement op 26 juni 1940 door de Engelsen op Den Helder ontvluchtte de familie Möls -vader, moeder en drie jonge kinderen- hun woning aldaar. Op aanraden van hun buurvrouw Louwen, afkomstig uit Sint Pancras, reisde de familie met de trein via Alkmaar naar Sint Pancras. Zij vonden met moeite onderdak (zie Klin nr. 18). Het waren steeds noodvoorzieningen zoals een kippenschuur en koolboeten. Uiteindelijk kreeg kapper Möls van 1947-1948 een werkruimte in de aanbouw van pand Bovenweg 71. Slagerij Ploeg. Kapper Möls 54

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 53