Jaarverslag 2017 Het hele jaar 2017 stond in het teken van de oplevering en de in gebruik name van ons nieuwe onderkomen op Nobelhof 1. Bram Kout en vicevoorzitter Jaap de Wit hebben heel veel uren gestoken in de begeleiding en de coördinatie van de werk zaamheden. Voor rekening van de vereniging kwamen o.a. het binnen schilderwerk, de vloerbedekking, raambekieding, alarm, verzekeringen. Met name de samenwerking met schildersopleiding Espeq werd als zeer prettig ervaren. Dankzij de Paus Johan- nesschool zijn we in het bezit gekomen van een digitaal schoolbord. Met hulp van Dick Tol en Bram Kout is het bord opgehangen en Peter Tergau heeft voor de aansluitingen gezorgd. Ook hier gingen weer heel veel uurtjes inzitten, evenals het installeren van de elektronica. Hoewel we al heel veel vorderingen hebben gemaakt, blijven er nog genoeg werkzaamheden over. Vooral de buitenboel vraagt onze speciale aandacht. Tijdens de Algemene Ledenvergadering van 14 maart 2017 namen we afscheid van Jacoba Bruntink en Gert Leijen. Voorzitter Jos Neve bedankte hen voor hun grote inzet gedurende een groot aantal jaren. Peter Tergau wordt de nieuwe penning meester en Jaap de Wit wordt vice-voorzitter. Het bestuur is verheugd de dames Heieen van Stormbroek-Kooij en Jeanette Schmidt-Boon te kunnen voorstellen als nieuwe bestuursleden. Ze worden bij acclamatie benoemd. Op 12 april lopen Jaap de Wit en Jan Steltenpool namens de vereniging mee met de herdenking van "Zwarte Zondag" (15 april 1945), de dag waarop 20 verzetsmensen tijdens W.O.II werden gefusilleerd bij de spoorwegovergang. Jaap en Jan doen dit samen met een delegatie van het gemeentebestuur, familieleden van de slachtoffers en de oudste leerlingen van de drie Sint Pancrasser basisscholen. In de weken voorafgaand aan deze herdenking heeft Bram Kout op de drie scholen verteld over de gebeurtenissen die aanleiding waren tot deze "Zwarte Zondag". Tijdens de dodenherdenking op 4 mei leggen Jos Neve en Jan Steltenpool, namens de vereniging, bloemen bij het monument voor de Sint Pancrassers, die tijdens of als gevolg van W.O.II het leven verloren. In mei komt onze huis-aan-huiskrant uit. Op 3 juni vertegenwoordigen Jos Neve en Jan Steltenpool de vereniging tijdens de onthulling van het standbeeld "De Tuinder" bij het gezondheidscentrum de Vroonen.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 4