Na ongeveer 6 maanden is de slagerij weer openge gaan. Omdat de loop uit de zaak was, moest deze dus weer worden opgebouwd. Jan Kok kwam wederom in de slagerij werken. Deze was inmiddels getrouwd met Agie Groen. Voor oma Ploeg werd een woning gevonden tussen het pand van de Pee en slager Kuitwaard. Daar stond toen een kleine 2-onder een kap woning (inmiddels de Dekamarkt). In 1959 verhuisden vader en moeder met Herman en Nico van de Twuyverweg naar de slagerij aan de Benedenweg 57. Samen met Jan Kok heeft vader de zaak weer succesvol opgebouwd. Het was hard werken, 's Maandags al heel vroeg naar de veemarkt in Alkmaar. Een mooie koe en een varken uitzoeken, afdingen, bieden en handjeklappen voor de beste prijs. Afrekenen in een van de cafés aan het Waagplein. Dan 's middags naar het slachthuis om het vlees geslacht weer op te halen. Dat werd, toen de zaken goed gingen, gedaan met onze eerste auto. Een Opel Olympia station met een op maat gemaakt zeil en een houten beun achterin. Geen koeling nodig, 't ging zo mee. Uiteraard mocht dit later niet meer; toen werd het vlees thuisgebracht door de firma Hoogvorst met een gekoelde Vakdiploma J.H. Ploeg vrachtauto. De bouten vlees werden uitgebeend en tot mooie stukken verwerkt. Alle vlees waren werden zelf gemaakt, hammen werden gekookt in persen, rosbief werd gebraden, leverworst werd gekookt en metworst gerookt. Ook werd er vet gesmolten en in kokers gegoten. Als het gestold was, werd dat verkocht om weer vlees in te braden. Vergunning vestigingswet. Oma Ploeg met Herman voor de slagerij 1959 SI AtlrtiSlitDK'J' VERGUNNING 44

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 43