Er bleven dus 4 kinderen over. Hermina (1890) trouwde met Arie Hoogland. Hij was groentehandelaar te Broek op Langedijk. Jan Herman (1894 trouwde met Grietje Zwaan uit Opperdoes en verhuisde daar naar toe. Ze kregen 3 kinderen. Door een ongeval overleed Jan Herman op 30 jarige leeftijd. Nazaten van hem zijn weer terug gekomen naar Broek op Langedijk. Onder anderen de meubelmakers Herman Ploeg en zijn zoon Ruben. Zij hebben een bedrijf aan de Dulleweg 10 op het bedrijventerrein Zuiderdel. Adriaan (1899) was groentehandelaar en mede eigenaar van de firma Ploeg Den Hartigh. Hij trouwde met Janny Vooys en ze kregen 2 kinderen Jan (1924) en Marrie (1929). Marrie trouwde met Piet Glas, oud-directeur van de Rabobank in Broek op Langedijk. Herman Willem Hendrik Ploeg (1896) Hij groeide op in Broek op Langedijk in een groot gezin met 7 kinderen. Maar uit de verhalen bleek hij nogal een wildebras te zijn. Het was zelfs zo erg, dat hij tijdelijk werd verbannen uit het dorp. Hij werd in 1912 naar zijn stiefzuster Etje in Boskoop gestuurd. Deze had met haar man daar een slagerij en daar heeft hij het slagersvak geleerd. Een aantal jaren later keerde hij terug naar Broek op Langedijk. Hij werd verliefd op zijn buurmeisje 100 meter verder (Immetje Wagenaar), zij trouwden in 1918. Op 25 augustus 1919 vertrok het stel naar de gehuurde slagerij aan de Bene- denweg 57 (tegenover het Daalmeerpad) in Sint Pancras. Inmid dels was dochter Trien al geboren. In 1922 werd Tonia geboren. Tonia (Toos) was helaas geestelijk gehandicapt. Op 12 jarige leeftijd was het niet meer mogelijk om Opa en oma Ploeg

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 39