\r°?a Op de achterzijde van de blauwdruk die wij bij de koop van het huis van Openbare Werken Langedijk hebben gekregen staan diverse namen van personen met de bedragen die zij in rekening hebben gebracht. P. Modder was de smid die het hekwerk van het balkon en tuin voor zijn rekening heeft genomen. Deze bedragen kunnen ook een opsomming meer/minder werk geweest zijn. De blauwdruk bleek ook de wijze waarop het "hemelwater" werd afgevoerd te ver melden. De noordelijke goot van het huis voert het water af naar de beerput (later het riool). De zuidelijke goot gaat naar op bezinkput, die is op opgebouwd van los opgestapelde kalkzandstenen, afgedekt met twee betonnen deksels. Het water van de goot van bijkeuken en balkon boven de serre gaat naar een 'bak'. Bij toeval ontdekte ik deze waterput. Hij heeft een diameter van 3 meter en een hoogte van ongeveer 1,70 meter. Schatten lagen er niet in; wel de stenen van de opbouw en het afsluitdeksel. Momenteel is de 'put' nog steeds in gebruik als water reservoir voor de tuin. De put watert zo nodig af middels een gresbuis naar de welput. Door wie en wanneer deze foto gemaakt is mij niet bekend. Wel is te zien dat het hek van de voortuin doorloopt tot het huis van de bakker. Op 16 september 1940 verkoopt C. De Wit het huis aan W.P. Huisman voor de som van 5.500 gulden. Het huis is dan genummerd 'Bovenweg 178' met een totaal erf van 472 m2. Op 13 januari 1960 verkoopt Huisman de woning aan C.K. Kroonenburg, burgemeester van de gemeente Sint Pancras ten behoeve van de huisvesting van de post-commandant van de Rijkspolitie J, van Bentem en zijn gezin. rx» JTJJTv r V o q- - v Rekening Doorsnee afwatering

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 27