Het resultaat van de inspanningen van de verkoper was, dat: de percelen 1 t/m 5 voor 6.080 gulden werden gekocht door de heren Cornelis Groen en Teunis Bakker, gezamenlijk voor gelijke delen; de afbraak van de doorrijstal werd voor 349 gulden gegund aan de heer Jacob Tol; de afbraak van de paardenstal werd voor 90 gulden gegund aan Teunis Ruijs jr; de afbraak van het woonhuis en de herberg werd voor 1.400 gulden gegund aan Jan Bruin (allen afkomstig uit Sint Pancras); de afbraak van de 'nieuwe zaal' werd voor 1.425 gulden gegund aan Cornelis Kloosterboer Dzn afkomstig uit Broek op Langedijk. Naast de koopsommen moest in totaal 172,80 gulden aan rechten worden betaald. De woning werd ingericht met 'kamers en suite', vandaar het dubbele rookkanaal, een erker, serre, kelder en bijkeuken. De verdieping had twee slaapkamers aan de voorzijde en een open zolder. De woning heeft een kelder (met stahoogte) en bij de trap- opgang een kleine dakkapel. Op 22 januari 1927 verkopen Cornelis Groen en Teunis Bakker aan Cornelis de Wit, tuinbouwer, wonende te Sint Pancras een noordelijk gedeelte van een erf te Sint Pancras, groot ongeveer 10 aren 50 centiaren, gelijk ter plaatse is afgepaald, gelegen in de Kerkbuurt aldaar, welk perceel geheel groot is 17 aren 32 centiaren. Deze verkoop is geschied voor de som van 4.200 gulden. In de akte van 22 januari is de oppervlakte van de kavel 50 m2 minder, kennelijk een lees/schrijf fout: van 82 naar 32. Cornelis de Wit gaf aannemer Schram de opdracht een woning te bouwen. Doorsnee woonhuis.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 26