14 september jl. openden wij als Historische Vereniging ons nieuwe verenigings gebouw aan het Nobelhof 1. Joop heeft dit helaas niet meer mee mogen maken. Als medeoprichter van onze vereniging in 1985, is hij jarenlang actief geweest in verschillende functies. Eerst als bestuurslid en later als voorzitter, heeft hij een grote bijdrage geleverd aan wat nu onze vereniging is. De oprichting van onze vereniging vloeide voort uit een fotopresentatie, die Joop in 1984 heeft georganiseerd in dorpshuis de Geist. Deze presentatie, met werkelijk prachtige foto's van ons dorp, sloeg zo aan dat er stemmen klonken om die toch maar vooral te bewaren. Hierna zijn wat enthousiastelingen, waaronder Joop, bij elkaar gekomen en is de huidige Historische Vereniging ontstaan. Eerst nog als "Vereniging Oud Sint Pancras", is de naam later in 2003 veranderd in "Historische Vereniging Sint-Pancras". De foto's die in 1984 in de Geist getoond werden, zijn inderdaad bewaard gebleven en een gedeelte hiervan konden wij opnieuw laten zien tijdens de officiële opening van ons gebouw. Naast het werk voor de Historische Vereniging was Joop jarenlang als vrijwilliger betrokken bij o.a. de Hervormde kerk. Sinds 1975 heeft hij hier op vele vlakken zijn bijdrage aan geleverd. Ook was hij vanaf 1990 lange tijd voorzitter van de Stichting Orgelzaal Booy en heeft hij daarnaast als mantelzorger van 2000 tot 2012 voor twee personen gezorgd. Voor al deze werkzaamheden als vrijwilliger, heeft Joop in 2016 een koninklijke onderscheiding ontvangen en werd hij Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Sint Pancras gaat hem missen. Het bestuur.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 16