Ze moesten terug naar Oudorp! Bij de driesprong, nu bij de Molenhoeve, werd altijd gezongen. Lida ging er vaak heen, meezingen. Mocht niet meer... In de volksmond waren wij 'paap'. Destijds een scheldwoord voor katholiek. Alie en Guus zongen bij het kerkkoor. Lida zat op handbal bij Kolping en Theo op voetbal bij Kolping in Oudorp. Daarna is hij opzichter geworden bij de polder Heerhugowaard. Broer Nic ging als stoffeerder aan de slag bij Timmerman in Alkmaar. Later is hij bij De Pee in St Pancras gaan werken. Vervolgens de overstap naar Jan Bos in Waarland, een manufacturenzaak, die hij later heeft overgenomen. Jaren later is de zaak verbouwd tot Bowling Waarland. Alie werkte bij Langreis in de huishouding aan de Frieseweg in Alkmaar. Guus werkte in de huishouding bij de familie Kloosterboer aan de Bovenweg, waar nu de DEKA staat. Annie werkte bij Takes in Alkmaar in de huishouding, een kapsalon in Alkmaar aan de Singel. Later ook nog gewerkt bij Timmerman, waar broer Nic ook werkzaam was. Vera en Jeanne zaten in een atelier in Alkmaar. Lida heeft altijd bij Vroom en Dreesman gewerkt als verkoopster. Theo is in de bouw gestart bij Gerrit Groot. Niemand mocht of kon doorleren, allemaal aan het werk. De meiden moesten leren wassen, naaien, strijken en koken. Lida wilde graag kapster worden, dat mocht niet. De huishouding was belangrijk en leerzaam. Vader werkte bij Zeegers in Sint Pancras en ging de trap op met stenen en bak water. Zwaar werk! Hij verdiende 11 gulden per week, daar moest het gezin van leven. Later bij Wagenaar in de bollen. Jaap, Piet en Kees en hun vader. Daar moesten we allemaal heen, de meiden en Theo. Moeder ging er in de zomer ook werken, om geld voor Sint cadeautjes te verdienen. Werken zat er al jong in. Cor werkte in de kassen bij Jan Bruin. Heert en Lou zaten bij tuinders op 't dorp. Zij gingen later naar de Hoogovens in IJmuiden. Cor ging naar Eecen in Langedijk, samen met Arie Molenaar en Jaap Kunst uit Oudorp. Gezin Zonneveld 161

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 160