Daarnaast wethouder Jasper Nieuwenhuizen, mevrouw Hannie Coolen-van Meeteren, bestuur en medewerkers van de vereniging. In het kort schetste de voorzitter de geschiede nis van de vereniging van de oprichting in 1985 tot de totstandkoming van dit prachtige eigen verenigingsgebouw. Hierbij memoreerde hij ook de verschillende hobbels die genomen moesten worden met de gemeente Langedijk. Vervolgens gaf hij het woord aan Jasper Nieuwenhuizen. De wethouder ging uiteraard in op de woor den van de voorzitter en kon tevreden vaststellen dat de hobbels grotendeels zijn vlak gestreken. Hij onderstreepte het belang van de Historische Vereniging voor Sint Pancras en feliciteerde de vereniging met dit t de overhandiging van een oude stembus het begin van de vorige eeuw werd gebruikt. Hierna gaf de voorzitter het woord aan mevrouw Hannie Coolen-van Meeteren. Hannie Coolen is de dochter van de heer van Meeteren, een van de 20 oorlogsslachtoffers van wie de naam gegraveerd staat in het monument bij de spoorovergang. leder jaar bij de herdenking van de fusillade op 15 april 1945 richt mevrouw Coolen-van Meeteren het woord tot de leerlingen van de Sint Pancrasser basisscholen. Met haar woorden weet ze de leerlingen ieder jaar weer bijzonder te treffen. Tijdens een van haar laatste toespraken gaf ze aan dat ze twee beeldjes had gemaakt die ze graag aan de Historische Vereniging Sint-Pancras wilde schenken als dank voor het in ere houden van de 20 slacht offers. De toenmalige voorzitter Bram Kout stelde voor om de overhan diging te laten plaatsvinden tijden de officiële opening van het verenigings gebouw. Wethouder Jasper Nieuwenhuizen. prachtige onderkomen. Hij deed dit n van de gemeente Sint Pancras, die in Overheersing Onderdrukking 14

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 13