Zeemansleven Ik zal me eerst even aan u voorstellen, Piet Klanker, geboren 4-9-1947 aan de Bovenweg nr. 70 Zuidend, St Pancras. Na de lagere school in Oudorp heb ik een schilders opleiding gedaan aan de Technische School aan de Bergerweg in Alkmaar. Na die opleiding een maand of 8 als schilders-leerling gewerkt bij Schildersbedrijf Wan-sink aan de Oudegracht in Alkmaar. Dat was niet wat ik bedoelde en toen we bezig waren om het plafond van het Hofje van Sonoy aan de Nieuwesloot, in die tijd een oude mannen/vrouwenhuis, met nagenoeg pure amonia schoon te maken, omdat er voor honderd jaar nicotine opzat had ik het gezien in het schildersvak. Een paar maanden later ging ik aan het werk als bakkersknecht bij Toon van Giessen in Oudorp. Dit duurde een klein jaartje toen ik bij Piet Leyen aan de Benedenweg in dienst kwam. Die had iemand nodig, omdat zijn zoon Piet jr. in militaire dienst moest. Ik heb daar twee jaar met plezier gewerkt. In de tijd dat ik daar werkte, ging Aad, de jongste zoon van Piet, varen op een coaster. Of het nu wel of niet beviel kan ik me niet goed herinneren, maar het duurde een paar maanden voor Aad kwam terug en daarna is hij niet meer terug naar zee gegaan. Mij leek het varen ook wel wat, maar moeder was er niet zo enthousiast over en vöör ik 18 was, mocht het sowieso niet van haar. Uiteindelijk kwam het er dus toch van en haalde ik mijn monsterboekje af op de kleine (zuidelijke) sluis in IJmuiden en kon het beginnen. Als we op 4 mei 1966 met het motorschip 'Balticborg' aankomen in de Noorse haven Porsgrun, is het de eerste keer dat ik in het buitenland kom. S7- sT - sssu ai— Monsterboekje Seaman's book .ZTr maassn n*"*Ar» rename «Hl Wit»* H.OW ÏÏÏÏSÏoU». Monsterboekje 135

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 134