Gezellig winkelen bij Meindert en Janna de Boer Na de oorlog werd als tegenhanger van de heersende supermarkten, zoals Albert Heijn, de Vivo in het leven gebracht. Vivo betekent; Vrijwillige In- en Verkoop Organi satie. In 1980 kwamen Meindert en Janna de Boer naar Sint Pancras om te kijken naar een supermarkt, de Vivo, die te koop was. Voor die tijd hadden ze een kleine supermarkt in Koog aan cle Zaan. Meindert had deze overgenomen van zijn vader, maar hij wilde graag een wat grotere winkel. Toen ze het dorp in kwamen rijden vonden ze het allebei gelijk een leuk dorp. Het voorjaar was begonnen en de bomen liepen uit. Dat gaf een gezellig aanzicht. En gezelligheid, dat is het waar het om draait voor Meindert en Janna. De winkel had ook de grootte die ze graag wilden hebben, dus de koop was gauw gesloten. Ze waren blij dat er geen woonhuis bij was, want dat voorkwam dat mensen na sluitingstijd of op gesloten dagen aan gingen bellen in de hoop dat ze op die manier hun vergeten boodschappen konden kopen. Ze kochten een huis in de woonwijk achter de winkel en dat beviel ze prima. Omdat ze nieuw in het dorp waren, moesten ze zorgen dat hun naam en winkel bekendheid kreeg. Daarvoor lieten ze zich overal zien, spraken met mensen, sponsorden verschillende doelen en sloten zich aan bij verenigingen. In de winter brachten ze koek en sopie, zelfgemaakte chocolademelk, bij de ijsbaan. En in september, tijdens de nazomerfeesten, zorgden ze voor limonade en snoepjes. Feestelijke opening met Meindert en Janna als middelpunt. 132

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 131