Daarna volgen de promotiewedstrijden voor promotie naar de le Klasse. Onder grote belangstelling wordt op het Vrone-terrein de wedstrijd Vrone - Unitas (Amsterdam) gespeeld. Vrone winl deze wedstrijd met 2 - 1 door twee doelpunten van Jo Dekker. De tweede wedstrijd is tegen B.H.C. uit Bussum. Onder andere door een goedgekeurd buitenspel-doelpunt wint B.H.C. met 3-1. Protesten van Vrone mogen niet baten en zo grijpt Vrone naast de zo fel begeerde promotie naar de Eerste Klasse. De competitie-indeling is als volgt: Gita (Haarlem), H.O.C. (Haarlem), Rood-Zwart (Krommenie), Concordia 2 (Haarlem), H.A.V. Den Helder), Tonegido (Wieringen), Udi-Wik (Dirkshorn), Vrone. Vrone is in deze competitie ongenaakbaar en is drie wedstrijden voor het einde al ongeslagen kampioen! Ook wordt het Kampioenschap van Noord-Holland behaald. Dan volgen weer de promotiewedstrijden naar de Eerste Klasse. De eerste wedstrijd tegen Amersfoort wordt met 4-5 verloren. De tweede wedstrijd op 6 juni 1948 tegen het Amsterdamse Niloc moet gewonnen worden. Met doelpunten van Jo Dekker en Gré Dekker en het schitterende verdedigen van Truus Goesinne en Janry Strijbis weet Vrone met 2 - 1 te winnen en is promotie een feit! Dit geweldige resultaat wordt behaald door de volgende speelsters: Janry Hoed-Strijbis (keepster) Anny Feijen An Affourtit-Hartog Annie Brommer Wig Tol-Hoogland Truus Goesinne Jo Dekker Annie Zeegers Ger Dekker Gré Goesinne Elly Feijen Reserves: Hinke Groen, Geesje Schot. Ik citeer nog een keer de krant uit juni 1948: Op 6 november 1947 trouwde de schrijfster van het in de inleiding genoemd schriftje, Janry Strijbis met Henk Hoed. In de krant wordt hier melding van gemaakt: Competitie 1947 - 1948 En wat te zeggen van onze Vrone-dames! Vrone-vrienden, laten we ons eens goed realiseren wat dat zeggen wil. Vrone handbal in de Eerste Klas. Wat werd er enige tijd geleden in de Noord-Hollandse pers een ophef gemaakt over de enigste Eerste Klas voetbalclub in Noord-Holland, namelijk K.F.C. Thans bezitten wij in Vrone 1 de enigste Eerste Klas handbalclub in Noord-Holland boven het IJ. 120

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 119