Competitie 1945 - 1946 De dames starten de competitie 1945 - 1946 met trainer Wim Tol en in de volgende opstelling: Jo Dekker Annie Zeegers An Affourtit-Hartog Truus Goesinne Ger Dekker A. Verwer Wig Tol-Hoogland Lien Brammer W. Budding-Mienes A. Groen Janry Strijbis (keepster) De beide Vrone elftallen spelen deze competitie met wisselend succes. Om het dameshandballen te promoten worden er demonstratiewedstrijden gespeeld. Zo spelen Vrone en D.T.S. een wedstrijd in Nieuwe Niedorp, waar in dat jaar de handbalvereniging werd opgericht. Competitie 1946 - 1947 De indeling is als volgt: H.A.V. (Den helder), J.H.C. (Julianadorp), D.o.k.e.r. (Anna Paulowna), Tonegido (Wieringen), Olympia (Wieringerwaard), Udi-Wik (Dirkshorn), D.T.S. (Oudkarspel), Vrone (Sint Pancras). De Vrone dames gaan heel voortvarend van start en op 26 januari bezetten ze de 2e plaats op de ranglijst. In maart 1947 gaan Wim Tol en Wig Tol-Hoogland verhuizen naar de Wieringermeer. Wim neemt daardoor afscheid van Vrone als oprichter, trainer en scheidrechter. Wig als secretaris. Piet Volkers wordt gekozen als nieuwe trainer en Cees Zeegers wordt secretaris. Wig blijft wel handballen bij Vrone. De successen blijven aanhouden en op 18 mei speelt Vrone 1 haar kampioens wedstrijd op Wieringen tegen Tonegido. Ik citeer een aantal passages uit het wedstrijdverslag: Met twee auto's vertrokken we, vergezeld van een flinke schare supporters, zondag morgen naar Wieringen om onze laatste competitiewedstrijd te spelen tegen Tonegido. Behoorlijk zenuwachtig kwamen onze meisjes het veld op om te trachten het zo begeerde kampioenschap in deze wedstrijd te behalen. Dit is gelukt, dankzij vooral de 16-jarige Annie Zeegers. Zij speelde de wedstrijd van haar leven en zette alle zeven goals. Telkens sneed zij door de verdediging heen om geregeld gevaarlijke schoten op het doel af te geven. Bij een stand van 5-7 voor Vrone floot scheids rechter Enkelaar af en was Vrone kampioen van de tweede klas geworden, na slechts twee jaar in de competitie te hebben gespeeld. Nu volgen nog zware promotiewed strijden en we zullen trachten het eerste klasserschap te behalen. Op 5 juni speelt 118

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 117