Vrone handbal 1945-1948 Via Jeanette Strijbis-Biersteker is de Historische Vereniging Sint-Pancras in het bezit gekomen van een schriftje met handbalnieuws en handbalverslagen van Vrone. Het schriftje is geschreven door Janry M. Strijbis, een tante van Kees Stijbis. In die tijd werd nog gehandbald op een heel voetbalveld met 11 speelsters. Janry opent haar schrijven als volgt: Zoomer 1945. Inleiding. Sinds enkele weken beoefen ik de handbalsport. En met handbal is het zo dat men in competitieverband uitkomt. Dit is ook de reden, waarom ik er een apart Handbal- schrift, met diverse uitslagen en verslagen, op na zal houden. In Alkmaar wordt deze sport nog niet beoefend, dus heb ik me als lid opgegeven bij de dichtstbijzijnde vereniging "VRONE" te Sint Pancras. Het zijn daar prettige leden en een actief bestuur als ruggegraat. Ik hoop dan ook nog vele jaren lid te blijven van "VRONE". Bovendien hoop ik, daar zal ik tenminste m'n best voor doen, nog vele malen de kleuren van de vereniging hoog te houden. De kleuren waarin gespeeld wordt zijn: zwarte broek en een groen shirt. Er waren in 1945 nog maar weinig handbalverenigingen. Naast een bescheiden competitie werden er dan ook oefenwedstrijden gespeeld. Op 21 oktober 1945 speelde Vrone een oefenwedstrijd tegen het sterker geachte D.T.S. uit Oudkarspel. Ik citeer een stukje uit de krant: De vriendschappelijke ontmoeting tusschen beide clubs begon al met pech, want de wagen van D.T.S. had een lekke band, zoodoende moesten de dames heel hopende naar Sint Pancras. Dit heeft natuurlijk invloed gehad op den wedstrijd, vooral bij het eerste elftal. Voor de goede orde: Vrone 1 won voor het eerst van D.T.S. met 3-0. Vrone 2 verloor met 2-0. Verder uit de krant: De competitie-indeling was als volgt: Udi-Wik 1 en 2 (Dirkshorn), D.T.S. 1 en 2 (Oudkarspel), Twisk 1 en 2, Schoorl 1, Vrone 1 en 2 (Sint Pancras). Dit is een heel eenvoudige indeeling, maar met het oog op het vervoer zal het erg moeilijk zijn om er te komen. Dat de 2e elftallen hier ook bij ingedeeld zijn is heel begrijpelijk. 117

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 116