Zij wilden er niet uit en toen is besloten om naast Kees en Tine Oud een klein, oud huisje te kopen (nu Bovenweg 213). Het huisje was niet veel en had geen bovenverdie ping. Ging je door de achterdeur naar binnen, moest je bukken om je hoofd niet te stoten. Hier zijn de eerste drie kinderen; Harry (1956), Peter (1958) en Sjaak (1959) geboren. Groot voordeel bij het huisje (genaamd ons hutje) was de grote tuin waarop Koos zijn bloe men en planten kon verbouwen. Zo rond 1960 werd besloten om een nieuw woonhuis te laten bouwen. Voor die tijd was dit een groot en prachtig woonhuis. Van dit type huis stonden er nog een paar in Sint Pancras. Ook de familie van Westerop had zo'n huis. In het nieuwe huis zijn de laatste twee kinderen; Carolien (1962) en André (1964) geboren. Achter het nieuwe huis stonden kassen en platte glasbakken waar allerlei bloemen werden gekweekt en verbouwd. Viooltjes, afrikaantjes maar ook chrysanten, anjers en blauwe irissen. In de hoek van de kas stonden de box en het speel goed van de kinderen. Koos en Mien deden alles samen. Mien ging met de bloemen naar de veiling in Beverwijk en Koos bleef thuis om te werken. Nieuwe huis naast Kees en Tine Ouci. In die tijd reden er nog weinig auto's in Sint Pancras, maar de familie Koene had er één. Mien reed mee als volgauto van een rouwtje of een trouwtje, maar reed ook mensen met een doopplechtigheid naar de kerk. "Mooi werk" duurt niet lang wordt weieens gezegd en dat gold ook voor Koos Koene. Samen met Harry in de tuin voor "ons hutje"

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 111