Een gedwongen verhuizing Begin 2018 kreeg ik zes oude foto's in handen, die in 2009 door mevrouw Mien Koene-Akerboom waren verstuurd als bijdrage aan het tuindersboek van Siem Wognum. Deze foto's zijn niet gebruikt en hadden teruggeven moeten worden aan mevrouw Koene-Akerboom. Dit was echter niet het geval. Achterop de foto's stond wat tekst en data geschreven, waaronder de geboortedatum van mevrouw Koen-Akerboom. Zij is in 1932 geboren en was van 1955 tot 1966 woonachtig in Sint Pancras. Nieuwsgierig geworden naar het verhaal achter de foto's, ging ik op zoek naar haar. Grote vraag: Zou ze nog leven, want ze was inmiddels al 85 jaren oud? Haar telefoon nummer via internet opgespoord en geprobeerd haar te bellen, wat lukte en kreeg haar aan de telefoon. Na wat beleefdheden te hebben uitgewisseld en de belofte om de foto's alsnog retour te sturen, vroeg ik of ze haar levensloop op papier wilde zetten als verhaal voor de Klin. Als ex-bewoonster van Sint Pancras verleende ze hieraan graag haar medewerking. Ze is gaan schrijven en halverwege dit jaar had ik een ontmoeting met haar, bij haar zeven jaar jongere zus Corrie. Corrie is met Kees Beerse, de bekende bakker, ge trouwd. Klein wereldje. Mevrouw Koene-Akerboom woont in Brabant en rijdt nog zelf in haar auto naar Alkmaar. Inmiddels is ze 86 jaar oud, staat nog midden in het leven, heeft het lekker druk en geniet van alles. Het verhaal begint bij Koos Koene (15-10-1932) en Mien Akerboom (29-08-1932). Koos kwam uit Naaldwijk en Mien uit Lisse. Na hun trouwen op 17 september 1955 zijn zij in Sint Pancras komen wonen. Voordat dit zover was, heeft Koos gewerkt op de tuinen tegen over bakker Beerse en lag hij in de kost bij de familie Forrer (nu cafe RustWat). Tegenover bakker Beerse stond een 2/1 kap woninkje waar zij wilden gaan wonen, maar dit ging uiteindelijk niet door. Aan de noordkant van het huis woonde Kees Wester en aan de zuidkant opa Quaks. Dubbel woonhuisje tegenover bakker Beerse. 111

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 110