Ik werd zo enthousiast voor dat werk, dat ik aan mijn vriendin van dat moment (ik was stapel op het mooiste meisje van Sint Pancras) de vraag heb voor gelegd: "We zijn allebei nog heel jong en ik heb ook geen dienstplicht, waarom ga ik ook niet dat mooie werk in Afrika doen". Ik was gevraagd om mee te helpen twee ziekenhuizen "Bukumbi" en "Sengarema" in Tanzania te gaan afbouwen. Ik werd teamleider van een groep van tien man. 21 Jaar en daar ga je dan met een Super Constellation naar Manza in Entebbe. Geen telefooncontact en brieven die er soms meer dan een week bleven liggen. Bij de douane in Entebbe Uganda ging het al mis. We hadden geen van allen een werkvergunning. Toen ik vertelde wij allen studenten waren en hun mooie land wilden leren kennen, plus dat we allen een studie Kiswahili aan het doen waren, gingen de deuren open en vlogen we 's avonds laat nog door naar Mwanza toen Tanganyika. We waren binnen en de dokter van het ziekenhuis ging de volgende dag zelf regelen dat we mochten blijven. Werken met Afrikanen is je behelpen en niet alleen Jambo en Habari. Om hun leven te begrijpen, had ik het geluk dat ik de taal een beetje begreep. Tip: ga met een Afrikaanse assistent aan de slag, zodat het wat sneller gaat om alles te begrijpen en te leren. Na drie maanden van les en veel praten, ging het zelfs zo goed dat ik met de mensen kon communiceren. Dit maakte het contact met de werknemers een stuk eenvoudiger en werd ook gewaardeerd. In Bukumbi zijn we begonnen met het afbouwen van de operatiekamers met licht boven de operatieplek Bukumbi vanuit de lucht waar veel gebouwd werd. 108

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 107