weer te jong, maar geen Arnoldus kon mij tegenhouden om verder te gaan met mijn studie elektrotechniek. Kregen we er ook nog eens fijn en grof bankwerken er bij. Prachtige machines bij ome Gerrit, maar je mocht er alleen maar naar kijken, aankomen was ten strengste verboden. Nou dat had ik na twee jaar wel gezien. Met mooie cijfers kreeg ik ook een goed rapport en diploma. Volgende stap was naar de EMS (elektrotechnische middelbare school). Ik beheerste de theorie algebra en meetkunde meer dan behoorlijk, dankzij Loman de leraar van de ambachtsschool. Na weer twee jaar was ik volledig E"monteur, om daarna door te gaan met een tweejarige opleiding voor installateur. Ook deze studie werd afgerond. Maar ik had meer gedaan in die dagen naast mijn schooltijd. Ik had mij aangesloten bij de Kajotters van Monseigneur Cardijn uit Belgie, oprichter van de Katholieke Arbeidersjeugd. Net zestien jaar en gek van wielrennen, belde ik met Jan Cottaar (in vroeger jaren een bekende radioverslaggever). "Zeg mijnheer Cottaar, ik heb geen geld, maar wij zijn idolaat van de Tour de France. Zou U niet naar Oudorp willen komen om ons daar het een en ander over te vertellen"? "Beste jongen, als jij zorgt dat ik mijn reisgeld vergoed kan krijgen, dan kom ik". Die avond in het oude verenigingsgebouw naast de school zat het stampvol. Ik was inmiddels 20 a 21 jaar en kreeg contact met het uitzendwerk van jongeren naar ontwikkelingslanden. Vertrek vanaf Schiphol. Linksboven Siem. 107

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 106