gietersbedrijf M. Nieuwland) en is in 2017 getrouwd met Sharon. Zij wonen in Oudorp. Ook aan de activiteiten als sportvisser kwam een einde. De vangsten werden mini maal en alleen varen om het varen of om zeehonden te zien was niet meer rendabel. Ik keek dus in 2008 uit naar een mogelijkheid om afscheid te nemen van het sport Gekeken naar wat banen, maar besloot als zelfstandige ondernemer door te gaan, want dat was mij met de paplepel ingegoten. Die kans kwam uit een onverwachte hoek. Kees de Graaf attendeerde mij op de mogelijkheid om pontbaas te worden op de locatie Veneetse eiland - Bierkade in Alkmaar, want de huidige pontbaas Tonnie Langendam zocht een tweede man. Ik ben als ZZP-er bij hem begonnen. Daarnaast had ik de verplichtingen met het sportvissen. Mijn boot in Den Oever had ik te koop aangeboden. Hier kwamen geen reacties op, maar wonder boven wonder werd mijn boot "gescout" door de firma Milka (van de Zwitserse chocolade). Zij wilden mijn boot graag als blikvanger gebruiken voor een show in Hamburg. Er kwam een acceptabel bod op de boot en ik dacht van alles af te zijn, maar dat liep toch iets anders. Zij wilden graag van mijn expertise gebruik maken om de boot vanaf Den Oever - Harlingen - Delfzijl - Duitse Wad - Hamburg op tijd af te leveren voor de show. Dat zou hooguit drie dagen duren en ik zou daarna per trein of vliegtuig naar huis gaan, maar dan heb je geen rekening gehouden met de aan te vragen verplichte vergunningen. Keer op keer ben ik naar Den Oever gereden, maar öf de vergunningen waren niet in orde öf er kwam niemand opdagen. Op enig moment heb ik de knoop doorgehakt en Milka dringend geadviseerd om andere stuurlui in te huren en dat hebben zij gedaan. Later hoorde ik dat de tocht 10 dagen heeft gekost, want de experts gingen via het IJsselmeer naar Friesland en toen binnendoor met alle hobbels van bruggen en schutsluizen. Maar goed de boot was aangekomen en heeft zijn (reclame)werk gedaan. Deze episode van 25 jaar sport- visserij was voorbij. Interieur vissersboot.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 102