Het was altijd spannend, want je moest rekening houden met het weer: storm en mist. Moest je de mensen afbellen, het was altijd het afwegen van wat wel of niet kon, want je had je inkopen al gedaan. Ondanks alles was het prachtig werk. Op 10 oktober 1989 werd onze tweede zoon Martijn geboren. Naast het vissen, wat seizoenswerk was, heb ik veel ander werk gedaan als ik stil lag. Zo ongeveer 3 a 4 maanden per jaar. Eerst bij Randstad en later door de Boerenhulp ben ik ingehuurd en weer verhuurd. Ik had al snel in de gaten dat ik beter mijn eigen baas kon zijn (ZZP'er). Veel leuke dingen gedaan, bij o.a. ZABO-plant in 't Zand met Theo de Jong op de plantenafdeling, of met Ciska pioenen snijden. Maar ook bij de familie de Graaf verhuizingen, bij Kees en Joop in de Berenkoog. Daar leerde ik ook werkzaamheden uit te voeren, die ik nooit eerder had gedaan. Schitterend werk met fantastische mensen. Daar was elke dag weer wat anders te doen. Moest je een gebouw leeghalen met meubilair, maar kwam je er achter dat het te gevaarlijk was en kon je onverrichterzake weer naar de zaak gaan. De volgende dag weer naar een andere klus, want verhuizen en opslag is elke dag gewenst. Mijn moeder overleed in 1996 en mijn vader heeft daarna nog 8 jaren in de bungalow gewoond en overleed in 2004. Het sportvissen heb ik tot 2009 gedaan en daar hebben mijn jongens in meegeholpen toen ze groter werden. Sander ging na het PCC als loodgieter aan de slag bij de Fa. Mos in Warmenhuizen en is gaan samenwonen met Sabina. Zij hebben twee zoons. Sander heeft inmiddels zijn eigen bedrijf (Lood- gietersbedrijf S. Nieuwland) en woont in Sint Pancras. Martijn is na het Jan Arentz ook bij de Fa. Mos in Warmenhuizen gestart, heeft nu ook zijn eigen bedrijf (Lood- NIEUWLAND Martijn en Sander bij de bedrijfsbussen. 102

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 101