worden door Henk Spaansen uit Noord Scharwoude. Maar eerst moest de boot vanuit Den Oever naar de werf worden gesleept. Geluk kig kon de Kromhout (motor) gerepareerd worden in Sliedrecht. Al met al een aantal weken geen inkomsten, alleen maar kosten. Ook soms onverwachte ongelukken, zoals na het invallen van de mist als je al op het wad voor anker lag. Turen naar de boeien, want radar had je niet. Dan dacht je dat je goed zat, maar net bij de Havenmond van Den Oever was er een lamp uitgevallen en voer je de strekdam op. Gelukkig had de boot een platte kiel en was er geen lekkage of schade, maar je moest wel wachten op hoog water om er weer af te komen. Met de hulp van de marifoon kon je collega's vragen om te helpen. Zo waren er telkens nieuwe avonturen. Midden op het wad en dan de dieselmotor niet kunnen starten! Foutje: geen brandstof! Nu kun je je dat niet meer voorstellen. Iedereen heeft een brandstofmeter, maar op deze boot moest ik altijd peilen met een peilstok en dat was er doorheen geschoten. Maar dan helpen de collega's ook wel weer om je een sleepie te geven. Al met al een prachtige tijd, met aan boord veel bekende Nederlanders, zoals Van der Vlist (transportbedrijf), De Heli's Angels, De Blue Diamonds met Ruud de Wolf en niet te vergeten ook veel sportvissers uit Sint Pancras. Voetbalploegen, die bovenal voor de leut gingen. Na de vangst vroegen ze aan mij, of zij op het wad konden voetballen. Ik legde de boot op het droge, op een zandbank en kon dan de boot ontdoen van alle aangroei en de vissers konden dan voetballen. f Catharina Corne/ia Kees Niouwland <»Z-S6«II9 ma*. 29 pêri. Kees en Marijke op hun vissersboot.

De Klin - Sint Pancras | 2018 | | pagina 100