Zuidender kermis Aan de kermis op het Zuideinde denkt menigeen nog met weemoed terug, dit getuige het aantal foto's die wij hierover mochten ontvangen. De kermis was er al van oudsher, getuige een verzoekschrift van Jan en Huib Beers dat in 1927 werd ingediend aan B&W. Men wilde de kermis op een eerder tijdstip laten plaats vinden. Het kermisterrein lag tegenover café Rust Wat en tegenover en voor café Spoorzicht. Volgens Fia Hes en Anna Nooy-Hes, (dochters van de toenmalige eigenaar Nick Hes van café Spoorzicht) stonden er in het verleden ook nog attracties tegen over Spoorzicht naast de koekfabriek van de gebroeders Rood. De "schommelle" schuitjes hebben daar ook nog gestaan. Ook aan de rechterzijde, tussen bakkerij Rood en de toenmalige woonhuis van Dries Metselaar, lag nog een terreintje, (waar later het dubbele woon huis van Admiraal en Spaans is gebouwd) stond een attractie. Later toen de gebroeders Rood de koekfabriek hadden over gedaan aan De Baad der gemeente K 0 E D IJ E Gelet op het verzoek van Johannle en Huibertus Boers alhier, om het tijdstip der kermis ln de wijk Sint Pankras onder deze gemeente, te veranderen en te bepalen op den tweeden of der den Zondag in Juli; sulks in verband met de vele kermissen in den omtrek gedurende het tijdvak waarop de kermis thans bepaald la; Overwegende, dat het meerendeel der bevolking in de wijk Sint Pankras tot den Koomsoh Katholieken godsdienst behoort, terwi de gemeenten waar de bedoelde kermissen worden gehouden mede een overwegend Boomsch Katholieke bevolking hebben, tengevol; waarvan de verzoekers immer schade hebben ondervonden; dat mat het oog hierop geen bezwaar beataat aan het verzoek voldoen; Oehoord het voorstel van Burgemeester en Wethouders; 8elet op de artt. 144 en 195 der Oeoeentewet; Besluit behoudens goedkeuring van Heeren Qedeputaerde Staten van Hoordhollsnd te bepalen, dat de kermis in de wyk Sint Pankras onder deze gemeente, in plaats van op den 3eri Zondag van de maand September, zal worden gehouden op den derden Zondag van de maand Juli, zulks voor het eerst in het Jaar 1621'. 9edaan ter openbare vergadering van den Baad der gamee E 0 E D IJ K den 22 April 1927. Voorzitter. Secretaris. GOEOGEKEUGO KI BEStUiT VAN HEDEN HAABLEM^Ov^i. '/Sf GEDEPUTEERDE STATEN VAN NOOGDHOOAND 98

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 97