Nu, 28 jaar later, is in 2016 bejaardenhuis ''De Molenhoeve'' na bijna 60 jaar dienst te hebben gedaan gesloopt om plaats te maken voor een verpleeghuis. De vooruitgang en toekomst zijn natuurlijk niet tegen te houden, maar of de ouderen hierop zitten te wachten is een vraag. Vanuit het rijk en gemeentes zijn er door de jaren heen nieuwe regels en plannen bedacht die niet voor iedereen even goed uitpakken. Als zelfstandige gemeente werd Sint Pancras in 1990 onderdeel van de gemeente Langedijk en is er veel veranderd in ons dorp. Per 1 januari 2004 vormden Buiten zorg, Zuyder Waert en de Molenhoeve de stichting Omnizorg Noord-Kennemerland. Vanaf 2008 is door fusie met Stichting de Blink en Lauwershof de Stichting MagentaZorg ontstaan. Als WoonZorgCentrum bood de Molenhoeve voor korte of langere tijd zorg aan 46 bewoners. In 2012 is er nog even sprake geweest van uitbreiding en verplaatsing van de ''Molenhoeve'' naar het Vroneterrein, maar de recessie stak hier een stokje voor. De zorg is door alle regelgeving de laatste jaren zo veranderd, dat er besloten is om van een bejaardenhuis een verpleeghuis te maken. Ouderen moeten langer op zichzelf blijven wonen volgens de huidige gedachte, maar dit gaat lang niet voor iedereen op. Helemaal zij die zonder eigen kinderen zijn en niet voor hen kunnen zorgen. En wat is er mis met een bejaardenhuis waar de mensen verzorgd worden en met gelijkgestemden samen zijn? Voor de kosten hoef je het niet te laten, het langer op zichzelf thuis wonen kost ook geld. Het zou zomaar eens kunnen zijn, dat er over een aantal jaren de roep om een bejaardenhuis weer gaat klinken. Ook in het onderwijs, waar de ambachtsschool en huishoudschool moesten verdwijnen ten faveure van hoger onderwijs komt men hiervan terug. De David 93

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 92