Vierentwintig uur per dag moest Dirk Jong voor dat geld beschikbaar zijn om in geval van hoog water het noodsein te geven. En dikwijls moest hij dan ook zijn werk bij het bouwbedrijf van de vader van Jan Tauber onderbreken om snel op de motorfiets naar huis terug te keren. Overdag gebeurde het seinen overigens met een heel donker blauwe vlag en niet met een zwarte vlag, zoals we vaak horen van mensen uit het dorp. Al pratend met Thea en Geri kwamen we ook steeds meer te weten over het leven in de molen vlak na de oorlog. De voorganger van deze lamp werkte op olie en staat tot op de dag van vandaag bij Geri in Alkmaar in de kamer. Of deze olie-seinlamp ook in de wieken werd gehangen of, zoals op andere plaatsen, werd opgehangen aan een hoge paal is nog een beetje onduidelijk. Ook is onduidelijk of de vader van Thea en Geri deze olielamp nog zelf heeft gebruikt om mee te seinen. Wat we wel weten is dat hun vader Dirk Jong op 3 november 1942 een officieel contract heeft getekend als seingever. Seinlamp op olie. Het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, te dezen vertegenwoordigd door de Heeren Pieter Abraham de Lange en Meester Doctor Johan Belonje, respectievelijk handelende in hunne hoedanigheid van fungeerend Dijkgraaf en Secretaris van voormeld Hoogheemraadschap en de medeondergeteekende Dirk Jong, geboren 3 October 1916 en wonende te Sint Pancras verklaren een overeenkomst naar burgerlijk recht te hebben aangegaan, krachtens welke laatstgenoemde, gerekend met ingang van 1 januari 1942 bij het Hoogheemraadschap zal werkzaam zijn als seingever, terwijl het salaris zal worden bepaald op ZESTIG GULDEN (Zegge f 60,-) 's jaars. Dirk Jong en Pietje Wijnjeterp met dochters Thea en Geri, 2 september 1949 81

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 80