Piet Kliffen was in die dagen de dorps omroeper. Bij belangrijk nieuws kwam hij langs op de fiets, stopte op vaste plekken en sloeg op een gong. Daarna riep hij met luide stem, wat het nieuws was. Het geld voor de vakbond werd ook iedere week opgehaald. Door Sien Venneker- Poland. Daarbij werd ook de gezinszorg- fondscontributie, dat toen nog bestond, gelijk mee genomen (een dubbeltje in de week). Hoe werd de vuilnis vroeger opgehaald? Vroeger werd de vuilnis die je had, achter het huis op een hoop gegooid en als de hoop te groot werd dan werd er een gat gespit en werd de vuilnis daar in gegooid. Vuilnis had je toen amper. In de winter werd de asla van de kachel op het pad uitgestrooid tegen de gladheid. Later werd de vuilnis opgehaald door Cor Dekker en zoon Dirk. De vuilnis deed men in een oude wasketels of een teil. 's Winters waren die nog behoorlijk zwaar, want niet bij iedereen werd de aslade op het pad geleegd en dat gaf behoorlijk wat stof bij het lossen! Dit alles gebeurde met paard en wagen. Als de kar vol was werd hij geleegd op de vuilnisbelt Onze aller huisdokter, Dokter Destree niet te vergeten, die langs kwam voor ieder griepje of prik tegen de mazelen of andere kinderziektes. Hij maakte uren van 's morgens vroeg tot 's avonds laat en zonodig zelfs in de nacht. Later volgde dokter von Balluseck hem op. Zuster Duin, de wijkzuster, kwam ook soms langs voor het aanleggen van verbanden, injecties geven enz. Bij het pasgeboren kind en de moeder, kwam ze ook altijd even langs. Op het Noordeinde had je zuster Visser, die alles in de gaten hield. Dokter Destree Kliffen de dorpsomroeper 75

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 74