Het was een radioprogramma met o.a. Jan de Cler, Alexander Pola en Juul de Korte. Godfried Bomans, Cees de Lange, Kees Schilperoort en Sophie Stein hadden daar een rubriek in, geheten: "Kopstukken". Gerrit was nooit kort van stof, had altijd wat te praten, maar op dat moment had niemand zin om naar het "geouwehoer" van Gerrit te luisteren. Hij kwam namelijk altijd precies net voor, of onder het programma en dan wilde niemand naar de deur. Je wilde niets van het programma missen, vooral niet van Godfried Bomans met "Kopstukken". Later hebben we afgesproken, dat we om de beurt naar de deur zouden gaan. Dan hadden we ook nog de groenteboeren Siem Volkers, die altijd een klein peukie sigaar in zijn mond had. Ook Dirk Volger en Duinmeyer die langs kwamen, waarbij Arie louwen Chris Duinmeyer altijd op zaterdag hielp. Arie kon sneller uit zijn hoofd optellen, dan dat Chris het later op zijn rekenmachine uitrekende. Er was ook nog een groenteboer Gerrit Zuurbier (slappe Gerrit) die, als het appelen, -peren of -pruimentijd was, met een paard en wagen langs de huizen kwam en die uitventte per kist. Je kon dan een hele of halve kist kopen, wat in verhouding altijd goedkoper was dan bij de groenteboer. De melkboer was ook een trouwe bezoeker met zijn bakfiets met losse melk of karnemelk Gortepap of gepasteuriseerde melk was er toen ook al in flessen. Bekende melkboeren waren toen: Cor Oud uit Oudorp, die later overgenomen werd door Jaap Verduin. Jaap van Etten, Schoenmaker en Buwalda reden ook langs de deur. Dirk Volger, groenteboer

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 70