de rondte, voor de laatste maal de loopplank over. De boel werd ingeladen, 'n laatste groet aan de schuit. Ik wilde nog één foto maken, dus even gauw eruit. Bep van Velsen stak net haar hoofd uit 't raam. Nadat iedereen ingestapt was, vertrokken we in de richting Rotterdam. Onderweg hebben we de voering uit onze kelen gezongen. Bep van Velzen met haar hoofd uit thet raam Ons schoonmaaklied voor de zoveelste maal (wijze: Hoor de muzikante) Hier zitten wij allen Zwoegsters bij elkaar Slik, modder en schimmel Is voor ons je waar Ketelpak en laarzen Zijn ons aller vriend En ook die fijne kelders Worden door ons zeer bemind Refrein Tsieng boem, stieng boem Tsjieng boem, tralalalala Pak je emmer en je dweil Wij willen opbouwen In 't noodgebied Meisjes doe allen je plicht En schuw de modder niet We vegen minstens weer een mijl Doe de blauwe hoofddoek om Elke dag moeten er huizen klaar Trotseer de wind en kou Hoera, het komt voor elkaar Motto: alle huizen schoon En 't moet goed en gauw Refrein De bus moest in Rotterdam op de Noordsingel stoppen, want juffrouw v. d. Dunne moest even naar huis. De lucht was ondertussen opgehelderd en de zon scheen. Alles was groen in het park vlakbij. 14 dagen had je niets anders gezien dan kale bomen, geen stukje gras en hier was alles zo prachtig groen. Na een kwartiertje kwam juffrouw weer terug en ging de reis op Bodegraven aan. De eerste plaats waar we onze dierbare tante Lien moesten achterlaten. Om kwart over 2 waren we in Bodegraven waar we getrakteerd werden op soep en koffie. Ook kregen we drie beschuitjes met muisjes, want mijnheer Groenedijk was opa

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 57