De stoelen werden weer rechtgezet en de rest van de avond werd doorgebracht met zingen en spelletjes doen. Nelli Wagenaar speelde op haar accordeon en tante Lien had 'n liedje en n rijm gemaakt op ons allemaal. Voor de families Paarlberg en Kofferman hadden we cadeautjes gekocht. Paarlberg en Kofferman ieder een "deseneetje" oftewel een ontbijtsetje. Moeder Paarlberg een bonbonschaaltje, Dick een mes, bij passend aan zijn vork en lepel. Jantje en hun ogen uit te vegen. Toen de bus vertrok steeg er een gejuich op en wij zaten stil te kijken. Af en toe klonk er een snik en ikzelf zat ook m'n best te doen mijn tranen tegen te houden. Misschien wat kinderachtig, maar 14 dagen zijn genoeg om vertrouwd te raken met de bevolking van Herkingen. Alhoewel ze eerst eens de kat uit de boom keken in 't begin, maar al heel gauw praten ze honderd uit tegen je en vragen van alles aan je over de Hollanders, zoals ze ons noemden. Thuis gekomen moesten de laarzen een extra beurt hebben en weggezet worden voor de volgende ploeg. De overalls werden in teilen op 't dek gezet. Paarlberg en Kofferman gaan die volgende week wassen. 24 overalls, daar hebben ze bijna de hele dag werk aan om ze weer schoon te krijgen. Nadat 't eten verorberd was, werden de stoelen achter elkaar gezet, want wij krijgen als afscheid een filmavond. Vanuit Bodegraven kwamen de gebroeders Boomsma die er intussen waren. Eerst werd er een film gedraaid over de Kota Baroe die naar Indië ging met aan boord de Militaire Kapel onder leiding van luitenant G. Nieuwland. De 2e film ging over Bali, een prachtige kleurenfilm met natuuropna men. De 3e ging over de bloemenvelden van Nederland en een stuk tulpenveld bij de boerderij van de familie Geluk voor de ramp want de familie Geluk woont in Herkingen. Ook hebben we de installatie van burgemeester van Heijst gezien en tot slot de watersnood ook nog en waren er platen over Herkingen. Juffrouw v d Dunne, Riet Pronk, Tiny Bruin en ikzelf. 56

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 55