Vanavond hebben we aardappelen met zuurkool en havermout gegeten. De avond werd weer zoals gewoonlijk heel gezellig doorgebracht en nadat Kofferman de sinaasappels had rondge deeld, gingen we allemaal naar bed. Dinsdag 31-3- '53 Met treurende gezichten zijn we opgestaan vandaag. Het is vandaag de laatste keer dat we met z'n allen naar Herkingen gaan. Ik kan het bijna niet geloven, die 14 dagen zijn werkelijk omgevlogen. Gerarda en ik zijn van plan om de bibliotheek klaar te krijgen vandaag, dus gingen we hard aan het werk. Om half elf riep de buurvrouw van de overkant ons om de koffie. Onze overalls zagen er verschrikkelijk uit, maar we moesten ze evengoed aanhouden. Van de Wende zorgde voor een slang, die bij de buren aan de kraan was gedaan, maar er stond weinig druk op de kraan en al heel gauw kwam er niets meer. Nu moesten we weer heen en weer sjouwen naar een tankwagen die op de dijk stond. De rooie RIBESBOOM bloeide en daar hielden we ons aan vast als we het trappetje afgingen. Gerarda schepte 't water uit de kelder en ik gooide ze leeg: 20 emmers en nog was hij niet leeg. De rest mochten of moesten wij maar laten zitten, want het huis werd vermoedelijk toch afgebroken vertelde v. d. Wenne. Nadat ons brood verorberd was, gingen we onze kroesjes halen bij de familie van Rumpt, een getrouwde dochter van de familie Besteman, die waren we vergeten. Tante Lien kwam nog even een reep chocolade en een ansichtkaart brengen. Nelly Wagenaar heeft ons even gedrieën op de foto genomen. Sinaasappelverpakking Land achter de dijk 54

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 53