Maandag 30-3- '53 Bij vergissing ging de wekker vanmorgen om half zeven al. Tante Lien had de wekker niet gehoord en die moest er juist eerder uit. De helft was om kwart voor zeven al klaar, maar wij draaiden ons nog eens lekker om. Na veel smekingen mocht ik mee. Met twee truien en twee sjaals en een hoofddoek om, werd er door tante Lien gezegd: 't Weer is vandaag slecht. Af en toe regen en 't stormt en vanmiddag om vier uur wordt er weer springvloed verwacht. Bij Droger zijn we bijna klaar. Tussen de middag hebben we gauw ons brood opgegeten en zijn we met een zandauto meegereden naar 't gat in de dijk. Deze zandauto had nummer 204, maar er rijden er zo'n beetje 250 heen en weer. Stapels zandzakken liggen er. De dijk van zandzakken ligt er in een halve cirkel achter. Ze zijn nog niet op de helft. Van 't stuk dat weggeslagen is, is niets meer te zien. Van 'n huis dat er vlakbij staat, zijn alleen de 4 hoeken te zien. De rest is er uitgespoeld. 't Water is een stuk gestegen. Waar ze gister nog reden zijn ze nu de ijzeren platen aan het wegtrekken, anders spoelen ze weg. De zon was er wel niet, maar we hebben toch wat foto's gemaakt. Op de terugweg waaiden we bijna van de dijk, het stoof bar. De bomen zagen wit van de kapok van de bedden die onder aan de dijk lagen. Ons volgende huis is met recht, lest-best. Het is een bibliotheek. 't Is een prutmassa, de planken hebben we er om 't hardst uitgeslagen. Daarna in iedere hand één, en zo naar buiten, want 't vloertje liep schuin af. 'n Glijbaan was er niks bij en een stijve kuiten dat we hadden! Vreselijk gewoon. Gerarda begon de kelder leeg te scheppen, emmers rommel, ijzerdraad, golfplaten, steenkool en de stank was niet te harden. Een waterleiding is er niet en daarom moeten we iedere keer naar de buren om water, maar v.d. Wenne vindt er wat op, want die weet overal raad op. Morgen gaan we weer verder. Reparatie aan de dijk 53

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 52